Herbicidi u suncokretu

Izvinjavam se, gledao sam samo par stranica unazad, uhvatila me panika.
Znači, greška je samo što sam prerano otišao u obilazak? :)
 
Djordje, ja prvi put ove godine sejem suncokret ali sam iz nekoliko poslednjih komentara već naučio da je zabranjeno posle Vibale ići 7 dana na tu njivu. Čudi me da to upozorenje nije i proizvođač stavio na etiketu.
 
Inace radio sam nudza naterala danas Kletox Extra 0.9po ha i sutra Viballa, posle nedelju dana kad sam otisao nema nikakve razlike i fitotoksije.
 
Djordje, ja prvi put ove godine sejem suncokret ali sam iz nekoliko poslednjih komentara već naučio da je zabranjeno posle Vibale ići 7 dana na tu njivu. Čudi me da to upozorenje nije i proizvođač stavio na etiketu.
Hvala puno na odgovoru, stvarno me panika uhvatila, listam sada 20-ak strana u nazad i ne verujem kako nisam video ovo ranije :)
Uštedeo bih sebi živaca i vremena....
 
"Neki ne expres suncokret" oprskan sa 50gr/ha detektora, poprilično oprljen. Mislio sam da je gotov, ali vraga:
cc63c3ba5693cddd3a8a179c32079bfc.jpg

Iz sredine ponovo tera lišće. Čičak isto preživeo, smežurao lišće ali tu je.
To mi se nije dešavalo posle gringa.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da li opskati suncokret sa vibalom protiv čička - xanthium, ili da predjemo i ručno počupamo. Suncokret je prilično velik, malo se povijao pod prskalicom kada sam ga prskao protiv sirka. Čičak i do 25 cm visine.
 
Prskao sam suncokret tbm 30g, uglavnom je poskidao sve (tatula, gorušica..) jedino je štir ostao netaknut. Negde se tek tek poznaje da ga radi hemija ali 90% je zelen kao gora.. Jel je imao neko slicno iskustvo?
Isto i kod mene, samo mu glava malo zuta i samo on ostao u pm....sta ces na kraju raditi? Spartanje?
 
Le 163, ekspres . Recept prošle godine je bio kukuruz, u kom je očišćena većina širokolisnih, a pretprošle godine uljana repica koja je očišćena od sirka nakon žetve sa gruberom i totalom. Ove godine je bilo lako Basar 1 L+ Terazor 1L , 2x 25 grama ekspres u splitu, a izmedju Flupisor 1 L/ha da pokupi po koji sirak.
f1a0bc863c6e120f92e952afb48970bd.jpg
24de5e92a5f02fd51a73895863c56718.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Sta bi bilo da je tesko…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na crno je radjeno " preventivno" i to tako mora na ovu njivu je izvežen stajnjak pre 2 godine i uvek se pojavi neki korov narednih godina. Da je teška situacija išao bi total sa pre em tretmanom, veća doza flupisora itd. Ovako je suncokret uvek bio neometan u razvoju a korovi suzbijani u prvom paru listova. Ambroziju ne zapatim u njivama tako da još nije problem. Rotiram aktivne materije.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima li uopste razlike izmedju Listega pro i obicnog listega. Sa obicnim listegom mogu da se prskaju svi Clearfield hibridi a sa Listegom pro samo odredjeni (Bacardy,Michigan itd.)
Mene konkretno interesuje koje ce korove skinuti Listego pro a da te iste ne moze da skine obican Listego? I da li uopste ima razlike?
 
Iskreno ja nisam primetio razliku,već dve godine hibride CLP prskam sa običnim listegom.
Ja mislim da je namenjen za taj gen običnog CL da ga nosi CLP sve ostalo isto.
 
Nazad
Vrh