Herbicidi u strnim žitima

A zbog cega je toliko dobar? Zbog spektra i delovanja na travu ili zbog toga sto nema uticaja na psenicu kao Sekator. Ovi standardni Tezis i kompanija za 250din urade posao strava...samo ne znam kakve posledice ostavljaju na psenicu....
 
Lodin,Bonaca itd.hoce da stvaraju zute tackice na listovima psenice,a metmark,tezis itd. Prave problem u narednoj kulturi tj. Uljana repica i suncokret
 
Taman sam hteo da napisem da je to onda super cena, malo veca od Metmarka i Tezisa po he....ali ako je za 100gr onda vise nije tako super :haha:
 
Lodin,Bonaca itd.hoce da stvaraju zute tackice na listovima psenice,a metmark,tezis itd. Prave problem u narednoj kulturi tj. Uljana repica i suncokret

Bonaca, Lodin i kopije prave tačkice iskjucivo kada se kombinuju sa fungicidom iz grupe triazola, ne sami od sebe. E sad drugo je to sto nema maltene fungicida za žito koji ne sadrži triazol. Inace odlicna stvar za broćuku tj prilepaču ili Galium, kako je već ko zove. Ovim jeftinim tezisima dodas 4 deci i odlicno skida korove. Onda ne treba lepak dodavati.
 
Jeste, nema pakovanje od 200 g, im samo od 100, ali ja sam trazio 200 jer bi da probam pa mi tako pase. Tekose mi cemu za 200 g. Imacu potvrdu sutra.
 
Jos mi je bolji Laren Max, nije kinez a 2 aktivne materije, bolje i sire delovanje, po povoljnoj ceni.
A ko hoce ulj. repicu moze i Lancelot, takodje odlican, jedino sto mu je u registraciji do 2 kolenca, mada smo radili i kasnije bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ko prskao psenicu sa Biatlonom 4D ?
Prskao sam prosle godine psenicu i raz sa biatlonom 4D. Vrhunska hemija. Odlicno radi posao i pri nizim temperaturama. Posto nisam hteo da razdvajam regulator od herbicida i fungicida, raz sam radio ranije(polovina marta, moralo se zbog cicocel-a) i savrseno je odradio posao. Prskacu i ove opet. Prosle godine je bio paket sa opus team-om, biatlon 4d-om i dash-om.
 
Biatlon 4D nije skuplji od Sekatora, cak je za neki procenat i jeftiniji. Sekator je prosle godine napravio malo i negativnog efekta jer je bilo onog mraza u aprilu, a na uputstvu za sekator stoji da se ne radi ako ce biti mraza.
 
Biatlon 4D nije skuplji od Sekatora, cak je za neki procenat i jeftiniji. Sekator je prosle godine napravio malo i negativnog efekta jer je bilo onog mraza u aprilu, a na uputstvu za sekator stoji da se ne radi ako ce biti mraza.

U pravu si, sad sam pogledao dozu, jeftiniji od Sekatora.
Lancelot ipak malo bolji ako je pšenica predusev za repicu (kod nas najčešće) i zbog antirezistentne strategije.
 
Nazad
Vrh