Herbicidi u strnim žitima

Ja sa njim nisam bio zadovoljan i nisam ga koristio u zadnjih 10godina! A ove godine ću probati Biathlon 4D,povoljniji je od Sekatora i flexibilan,selektivan je i u izvlatalim žitima! A sa sekatorom se ide do faze pojave zastavičara,al formiranog u stablu,a ne vidljivog :cvetic:
 
Vidim da reklamiraju novi paket za prvo prskanje Biathlon +Opus team za 2 i za 10 ha u režiji BASF.Pitanje je samo koja će cena biti.Imam ove godine 2,2 ha pšenice pa mi ovi paketi za 2 ha baš i ne pašu.Ne znam kakav je Opus ali mislim da je Falkon za prvo prskanje mamai tata(i po ceni).
 
0,4 litre tomigana,starana,bonace ili lodina uz kesicu 10g meteora,tezisa,accuratea ili tezisa po ha je odlicna kombinacija za vecinu korova u psenici.
 
Dal je neko koristio od ADAME Tomigan herbicid,valja li cemu,pise da skida svasta nesto....

Nisam ga koristio licno,radio je moj drugar prosle godine. Bitno je sto skida prilepacu,koje bar u mom ataru ima jako puno. Tomigan ima veliki raspon u doziranju, 0.4l-0.8l po ha
Sa 0.4l je cena podnosljiva,a sve preko je vec po meni ne rentabilno. Ima jeftinijih,a proverenih varijanti. (Lodin+tezis)
 
Jel Palas unistava prilepacu i ostale korove kao sto pise u uputsvu ili vredi samo za divlji ovas ??
 
Ovde pise 0,6 do 1,2 l/ha

http://www.agromarket.rs/srb/proizvod/27/Herbicidi/LODIN

U polj. apoteci mi preporucuju manju dozu,(kao sto @diklofen kaze) a ja se ne secam kako sam prosle godine radio,samo znam da je ekstra dobro uspelo.travke nije bilo u zetvi.

@diklofen
Zasto prelazis na Sekator + Metmark,ako si bio zadovoljan kombinacijom Lodin + Metmark? Ova druga je jeftinija,a kazes "skida sve"...
 
Uzeo sam u paketima secator i falcon pa me izaslo dosta jeftinije.Pa kad i preracunam da sa 1l secatora uradim 10ha ispadne mi nekako ok kombinacija.
 
Tako pteporucuje zastitar.Kod nas tu kombinaciju su prosle godine radile neke vece gazde po preporuci.Sve sem psenice odlazi sa njive.Dodaje se samo 5gr/ha metmarka ali se secator smanjuje sa 150 na 100ml/ha.Uspara se tu nesto.
 
Nesto se uspara a prilepaca ostaje na njivi pa ti vidi da li si usparao.Najgore je kad uradis posao a zbog kolicine hemije ti korov ostane na njivi.

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока
 
U svim preparatima piše da može do zastavičara ali ni u jednom ne piše koliko utiče na prinos kad se oprska zastavičar. A utiče.
 
Nazad
Vrh