Herbicidi u strnim žitima

Stigao lodin i icice u kombinaciji sa tezisom i ekskortom plus i prihranom 20 20 20 par kg po ha.
Lodin je po 2249din nabavljen. Jedna njiva od 2kj ide probno sa 1 kesicom tezisa 0,2 dl lodina uz fungicid i prihranu 20 20 20.
 
Kolege kakva su vam iskustva pri prskanju pšenice fungicidima (Falkonom) dodavanjem Aminokiselina (Megafon) ? Znam da se preporučuju aminokiseline kad pšenica ima neki stres, ali mene interesuje dali se isplati prskati pšenicu koja je u dobroj kondiciji ?
 
Danas popodne (nakon sjetve kukuruza) odradio 3 ha Sekatorom + 10kg urea na ha. U ponedeljak završavam prvu ruku.Za 10 dana ide sphere.Zaštitar rekao da malo razmaknem a nije mi mrsko.
 
Do kad moze da se prska sa tezisom tj. da ne preraste psenica? Planiram prskanje tek za sledeci vikend pa rekoh da nebude kasno. Setva je inace 25. i 26.oktobar.
 
Potreban savet! ::pomoc:;
Kada se koristi Metmark koji ide u kolicini od 10 g/ha,da li treba da bude ukljucen kardan da bi se odmah herbicid mesao sa vodom ili ne mora i kad da izrucim tih 10 grama (da li vec kad u prskalici bude 50-ak-100 l vode)?
I kad da sipam okvasivac?
Prskalica je Agromehanika 400 l,malo starije proizvodnje.
 
Nazad
Vrh