Herbicidi u soji

Ajd mi slikaj dizne, moja je isto rau al 440, samo sam stavio drugo bure, stane 480+15 za pranje ruku i još imam od 40l al nisam ugradio, za ispiranje sistema...... I grane 8m, a tlak na 4 do 4,5 bara, sa fergusonom, druga brzina na 1400 obrtaja....... I 3 jutra samo, više se vozim i punim prskalicu nego što prskam po njivi......
Ovako izgleda na prskalici...
543eb64299f4bef8e2363c1f29ea1f9d.jpg
cd4b2c67c12ea9243571c09263f1d1a6.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Soju sam pre 3 dana oprskao sencorom. Posto najavljuju ove nedelje padavine (utorak i preko 30l) a palo je vec 20l, koliko to moze umanjiti dejstvo dubinskog preparata?
 
Soju sam pre 3 dana oprskao sencorom. Posto najavljuju ove nedelje padavine (utorak i preko 30l) a palo je vec 20l, koliko to moze umanjiti dejstvo dubinskog preparata?
A zasto mislis da ce umanjiti dejstvo? Zbog vece kolicine padavina i mislis da ce previse vode da oslabi dejstvo herbicida, odnosno Senkora?
Ako je to u pitanju zahvali se slobodno Bogu za takvu kolicinu padavina i udri brigu na veselje!:ppozdrav:
 
Stimaju. Samo izvadiš stare iz navrtke i staviš ove. Ove su za vetar do 18 m/s. I ja koristim lechler aplikaciju i kad namestim po njoj u litru izbaci...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ja radim sa idk 04 250 lit po ha pritisak 2-2.5 ako ima vjetra i poklopi solidno. Kad kazem ima vjetra pricam 4 ms sve iznad toga je lutrija a ako ima netko vocnjake nemojte se igrati
 
A zasto mislis da ce umanjiti dejstvo? Zbog vece kolicine padavina i mislis da ce previse vode da oslabi dejstvo herbicida, odnosno Senkora?
Ako je to u pitanju zahvali se slobodno Bogu za takvu kolicinu padavina i udri brigu na veselje!:ppozdrav:

Tacno tako, prosle godine je palo samo 4L posle 5-6 dana od setve i sasvim je solidno odradio posao senkor, a sad ce zbirno biti i preko 50-60L.
 
Ja radim sa idk 04 250 lit po ha pritisak 2-2.5 ako ima vjetra i poklopi solidno. Kad kazem ima vjetra pricam 4 ms sve iznad toga je lutrija a ako ima netko vocnjake nemojte se igrati
Samo da se ispravim greškom sam u mom postu napisao 18 m/s a mislio sam 18 km/h a to je 5 m/s. Znači sa IDK diznama do 5 m/s se može prskati...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Uf kolega ja sam znao da je u pitanju neka greška a ko velim možda ima nekih novih momenata oko dizni, sa 18m/s skida glavu sramena a možda i krilo od prskalice:osmeh::ppozdrav:.
 
Ne znam sta je ali znam da na nekim parcelama gde radim obavezno posle setve totalom, nice bez problema i posle Senkora.
Zanimljivo da na jednoj parceli posejao sam kukuruz posle 4 god. soje u monokulturi, prskao sam Adengom kad je kukuruz bio u fazi 2-3 lista i zadnji put kad sam bio u obilasku sitne ambrozije ima do mile volje!
 
Ti si se dobro školovo oko prskanja voćnjaka. ;)

jesam, o svom džepu iako je preplaćeno bilo ali nema veze...
uglavnom oko vonćnjaka ako ima brijega ni sa idk diznama ne radim ako je veći vjetar od 1,5 m/s jer vidim da zanaša.... klasičnim kulturama 3 m/s ne bi trebalo škoditi sve preko toga je lutrija jer zanaša. ali 04, i to na 2 bara. tako da nemojte misliti imam dizne protiv vjetra ajmo prskati pogotovo dikamba pored sojišta znači 1 m/s inače bude belaja!
 
Znam šta je bilo, zato sam i napisao. Dobro si prošo, što znaš i sam. Da su uzeli lisnu masu na analizu onda bi tek fasovo.

Smanji brzinu na 5-6 km/h i pritisak na 1,5 bara i rizik za zanošenje smanjit ćeš na minimum (da ne kažem da rizika neće ni biti, osim kad zaista vjetar dere preko svake mjere).
 
Nazad
Vrh