Herbicidi u soji

Iz Novog sada,a između Siriga i Čeneja ima voćnjak! Veoma dobar stručnjak i još bolji čovek :bravo:
 
Ako oprskate na crno sa Sencorom (zakljucili smo da dobro deluje na crno) zar ne bi trebalo da ambroziju ubija posle svake kise?
 
Kolega samo proba na uvratinama::namigivanje::znas i sam da moramo da kombinujemo i ratujemo sa Ambrozijom kako znamo i umemo!Naj teze mi je kad me neko pita za savet cime da prskam soju jako je tesko dati odgovor a da ti neko posle ne zameri jbg zajebana igracica sojka.
 
Au al ste se raspisali. Ambrozije nema, a to što bude štira kaže ćale sa se lako suzbija. Bilo je malo oalamide i to je oprskano totalom. Hvala svima an odgovorima.
 
Za ovu godinu je gotovo,soja mi nice.Da li bi neki od preparata koji se inkorporiraju ili posle setve a pre nicanja delovao na cicak,tatulu,ambroziju?
 
Sa ambrozijom ratujemo 20-30 godina . Ima je svagdje u saksijama u kući , niče ispod noktiju , gdje god ima zemlje. Nebi se složio sa paorpaor da pomaže total prije nicanja . Tamo gdje je ima tu su milijarde sjemenki i niču u etapama tako da se neće smanjiti zakorovljenost ako se smanji broj sjemenki sa 1000 na 900 po kv metru , samo se smanjuje dejstvo prskanja na crno jer nepada na zemlju nego na biljke.
2 svetinje za ambroziju u soji , 1. sencor ili kopije prije nicanja ; 2. prskanje dok je skroz mala koja opet nikne , netreba gledati kolka je soja i kolko puta treba bolje ju i spržiti malo nego da ostane ambrozija .
 
Total svakako pomaze. ali nije konacno resenje. Slazem se da je ima na milone i da nice u etapama, ali ne moze svako seme da iznikne u jednoj godini. Dublje od 15 cm nece ni niknuti, ali ce nici sledece godine kad dospe u plice slojeve. Borba sa njom traje duzi niz godina i nikad nije gotova. U soji bi najlakse bilo protiv nje kad bi se gajila GMO soja jer bi onda mogli neprestano da je mlatimo totalom, ali posto mi ne gajimo GMO soju nama ostaje da se snalazimo kako znamo i umemo. Uglavnom se trudim da rotiram useve i da soju sejem na najcistije njive jer se ambrozija daleko lakse resava u kukuruzu, da ne kazem strnjistu.
 
Proponit koristim u suncokretu,bas i nisam primetio da je delovao na cicak.Bas cu obratiti paznju ove godine na njega.
 
Spajki zvekni to sa 1lit deltazona, ili 0.3-0,4lit pulsara po kj čim vreme dozvoli pošto je korov još u kotiledonima a posle redovno udri kad bude za prskanje, sve što je u kotiledonu će ova doza odneti a stariju zaustaviti do novog prskanja inače prednost dajem pulsaru pošto on bolje podnosi hladnoću i bolje ga biljka usvaja a još i deluje zemljišno, preparati na bazi bentazora nevole hladnoću i tad slabo deluju.Posle idi sa 0,5 pulsara (može i manje ako je korov mali) + 0,5-1lit deltazona (uzavisnosti od veličine korova)+ pola doze harmonija ili ti zamene.
 
Resio sam sada u prvoj turi 1,1 lit/kj galbenon+magis a posle ce ici kombinacija dynox+galbenon +simfony+magis u punoj dozi.Jos se dvoumim za drugi put:da li Dynox ili Pulsar?
 
Nazad
Vrh