Herbicidi u soji

Dva pitanja : koliko dana treba da prođe od tretmana sa Bentazon 0,75L+Klomazon 0,1L+Tifensulfuron 4gr +Inex 0,1% sve po jutru,za tretman protiv sirka Flupisorom ?
Sirak je na mestima visine 30-tak cm i išao bih Flupisorom 0,8L po jutru.
Zaštitarka mi preporučuje da bi trebalo da prođe minimum 8 dana,meni to nešto puno...soja u 2-3 trolistki...
Hoće li Flupisora biti dovoljno ili da malo pojačam dozu ?
 
Ja sam juče odradio ali obrnuto tretman. Prvo sam išao flupisor 1l po jutru. Pa onda za nekih 2 sata klomazon i bentazon...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Ja sam isao 3 puta,prvo samo corum i bentazon ,posle 2 x samo bentazon ,ukupno bentazona oko 4-4.5l/ha .....cicak sam lepo sredio,ali uvek nesto oko ove soje ...ove godine je to palamida.A bio je i tretman zemljisni + total pre nicanja,tad je bilo samo cicka ponegde.
 
Ako ima puno uskolisnih OBAVEZNO prvo uskolisne, pa za dan dva širokolisne. Obrnuto nije uspešno po pitanju uskolisnih. I ako je potrebno opet uskolisne kada izađu novi.
 
Poslednja izmena:
Ne mora toliko dana, obično posle 2-3 dana idem sa uskolisnim .
Da nije ovo puno Flupisora, 2l/ha?
Aco ,nije 2l/Ha nego oko 1,75l
Ako ima puno uskolisnih OBAVEZNO prvo uskolisne, pa za dan dva širokolisne. Obrnuto nije uspešno po pitanju uskolisnih. I ako je potrebno opet uskolisne kada izađu novi.
Ovde je bila situacija da nije u prvom splitu bilo puno uskolisnih pa sam zato išao prvo sa širokolisnim a i soja bila u prvoj trolistki,nema ih ni sada nešto puno (ima u ogumcima i dosta je veći sirak).
Ambrozija je u prvom splitu dobila po ušima ali se opet povratila pa sam iz tog razloga išao opet prvo drugi split pa ću onda Flupisor...samo ne znam za koliko dana ...
 
Ovde je prosle godine strnjiste bilo jako kasno prskano zbog kasne licitacije. Sirak je bio preko 2m i bilo je semena ali izgleda da nije bilo zrelo. Ispod sirka je bilo bas puno lobode i proletos je nicala. Izgleda da je njeno seme sazrelo. Setva je bila 6 maja i cekao sam poslednji trenutak pred nicanje pa sam onda prskao. Sada skoro da i nema korova.

7XJzhZP.jpeg
 
Nazad
Vrh