Herbicidi u soji

Ja sam pre par godina u suncokretu koristio pulsar bese ako se dobro secam,i iznenadio sam se kako je i na sirak imao delovanje.Posle njega je kletodim imao lak posao na sirku.
 
[mention]ljusha [/mention]
Da ima vlage bolje bi delovao imazamoks na sirak, hoce da ga obrise kad je do 2 listića, ali ako je patosao bolje odradi prvo sirak kletodimom, pa sutra, prekosutra odradi sirokolisno, klomazon ce ga stopirati pa nece hteti hemiju za sirak usvojiti neko vreme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uradio sam danas sa Flupisorom.
90% je semenski sirak,ostalo je ambrozija i još po neki širokolisni.
 
Jedno pitanje:
Danas se očekuje kiša. Soja je u fazi klijanja, možda niče za 2-3 dana, mada ako zahladi, biće i 4-5 dana.
Konkretno: idem Sencor i dodao bih total, da skine iznikli sirak. Da li total preko zemlje, ako padne kiša, može da ošteti klijanac soje?
 
Ne bih se baš kladio da nemože. Ako kiša padne neposredno posle prskanja a klijanci pri vrhu i te kako može da ih ošteti. Pitaj me kako znam....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Krećem na njivu dok ne duva vetar. Ako je klijanac jako blizu vrhu, neću sipati total. Ako ima 2 prsta, sipam. Pa šta bude
 
2.4d bi napravio katastrofu u tom slucaju
Samo malo pojasni ovo sto si napisao. Hoces da kazes da 2.4d ne sme da se koristi ako je soja pred nicanjem? Neko je davno pre postavljao neku američku tabelu (ako nisi bas ti Momo) da je bezbedno vreme za 2.4d u soji 16-18 dana pre setve ako se dobro sećam.
 
Opet ista priča svake godine. Može 2,4 D u obliku estra (maton) pre nicanja soje. Mi radimo tako. Naravno ne tik pred nicanje, ko što ide sa totalom.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh