Herbicidi u soji

Kod nas ce se morati prkati korumom vec od sutra.jel ima neko iskustva sta se u ovoj fazi moze dodati korumu za suzbijanje muvari?ima je kao posejane.
 
Paore bio si u pravu.Probija ambrozija posle 120gr max51 po ha.Moracu korum raditi za koji dan.Na nekim mestima i soja je dobila po usima od dubinskog herbicida.
Nisam bas odusevljen sa max51.Prskano je dan posle setve, a kisa je pala odmah uvece i to dobra. Ceo dan je sipila i padala.
b5deb246e78ab95442b5c5d933fcfe9c.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bio sam danas u obilasku, imam jednu traku od nekih 6-8 redova u kojoj imam čičak, tako da ću sutra prskati kako se ne bi rasplamsalo baš jako. Ići ću sutra sa pola doze herbicida, pa onda celu njivu sa jednom celom dozom u split aplikaciji, što bi značilo da će ova traka dobiti tri puta po pola doze. U svakom slučaju, ovako izgledaju trenutno soja sa leve strane i čičak sa desne:

io6v1mp.jpg
 
Ako nema prve troliske jel moze u korum da se doda tifany?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Za korum znam ali tifany lil jos nesto da se mesa jel moze pre troliske


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I moja će sutra najverovatnije dobiti pola doze Coruma+pola Harmony.Razmišljam da li dodati i pola Dinoxa.U drugom splitu će dobiti to isto plus još jednu litru nekog bentazona.Koliko sam video krenulo je dosta malog abutilona.
 
Литра Бентазона,5 грама хармони и 0,13рампе по јутру.Први Сплит соја изашла из котиледона прва тролиска полако креће али корови су таман за рад излазе из котиледона.
 
Ja sam juce tretirao neke parcele koje su posejane 24, 26 i 28 Aprila.
Razlika u velicini soje je bila bas ocigledna zavisno od rokova setve.
Na nekim parcelama skoro da i nije bilo nikakve trave osim tu i tamo po neki usrani samonikli suncokret i neki cicak.
Radjeno je sa 0.1 l/kj Rampe + 0.8 l/kj Bentazona i 3.3 gr/kj Harmonya.
U planu je isti tretman za nekih 12 dana.
 
Nazad
Vrh