Herbicidi u soji

Sta da ubacim sa korumom za prvo prskanje i koliko, od trava uglavnom ambrozija i lipica.
 
Danas krenuo soju da okopavam. Gde ima ambrozije dodavao klomazon 0.1l/kj, gde ima cicka dodavao oksasulfuron 50g na 3kj. Svugde baza Korum 0.5l/kj.
 
Koliko se smije Corumu dodati bentazona na ha jer mislim litru i litru da nebi i soja dobila ?
 
Kako je bolje da idem,sad pola doze coruma i tifensulfuron-metil pa u grugoj dozi corum i oksasulfuron ili sad sam corum pa u drugom prohodu nesto da ubacim?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam juce uradio prvi tretman inex+ 1 l/ha bentazona+ 0,4 l/ha imazamoksa+ 40 g/ha oksasulfurona+ 4 g/ha tifensulfuron metila. Vec 4. godinu radim ovu kombinaciju i za sada se pokazala ekstra. Za 10-14 dana drugi tretman.
 
Ja sam spremio za ovu sezonu 0.3/ ha Rampe ,Galbenon 2l /ha i tifani 8g ,i krecem posle Djurdjevdana da rokam. Kaze mi zastitarka da uz Rampu i ovu konbinaciju ne ide lepak tj okvasivac. Da li je to tacno?
 
Deo na ardalama dobio 0.5l Corum, 23gr Dynox i 2.3gr Piano + Dash, sve po kj.
Drugi na cistijim njivama cist bentazon 0.5l + Dynox i Piano iste doze.
 
Ja sam spremio za ovu sezonu 0.3/ ha Rampe ,Galbenon 2l /ha i tifani 8g ,i krecem posle Djurdjevdana da rokam. Kaze mi zastitarka da uz Rampu i ovu konbinaciju ne ide lepak tj okvasivac. Da li je to tacno?
Ako ti soja nema bar 2 troliske nemoj žuriti..rampa nije za malu soju,ja sam se jednom zezno oprsko sam malu jedva se izvukla,,dodajem uvek lepak.
 
Soja je mala al je trava krenula dobrano ima da preraste ,pa ce posle biti aluga i cupazon. Jos je lepo pitam par puta jel ide okvasivac kaze Ne treba. E **greška te struko
 
Obrade zavisi od ostalih preparata, ako oni u sebi imaju neki okvasivac-protektant onda nema krize sto je ovo prasak.
Dr Goran Malidza savetuje 0.05% okvasivaca, znaci ne 1dl/100l vode, nego 0.5dl/100l vode.
 
Ја сам моју данас звизно тоталом ваљда ће преживети :osmeh:
 
Ma kakvi, nece ni osetiti. Ja sam isao 0,15 l/ha Kalifa, a to je 0,2 l/ha rampe. Idu ljudi 0,3 l/ha kalifa i 3 l/ha bentazona. Fora je da ne stavljate okvasivac jer on pojacava efekat przenja. Mala soja trpi mnogo vise nego velika.
 
Nazad
Vrh