Herbicidi u soji

Da li neko ima iskustva sa korišćenjem Rampe posle setve a pre nicanja? Vidim da ide 0,75l/ha kako deluje na ambroziju?
 
Da li neko ima iskustva sa korišćenjem Rampe posle setve a pre nicanja? Vidim da ide 0,75l/ha kako deluje na ambroziju?
Koristio sam na dve parcele prošle godine pspn išao total i rampu, iskreno ništa nisam bio zadovoljan. Moja greška što nisam dodao metribuzin li Max, oba su u pitanju novi zakupi u Jermenovačkom ataru. Jedna je pored Cicija može da potvrdi da se dosta ambrozije provuklo,sa kasnijim prskanjwm deo se očisti deo je kopan ali se seme zapatilo. Cici je pored mene koristio total i pledge ako se ne varam, kad sam otišao u obilazak nisam mogao da verujem koja razlika. A u vreme setve korovi su bili iste veličine,kod njega više ni jedna se nije pojavila a kod mene nom stop do žetve.
 
  • Like
Reagovanja: ...
Kolege forumasi, imam dve njive gde koje vec sada imaju bas puno sirka iz rizoma. Sirak je vec oko 15 do 20 cm visine i tri lista. Sta mi savetujete da radim ? Kada da prskam taj sirak ? Da li jos cekati pa prskati nekim preparatom u punoj dozi ili prskati vec sada sa pola doze pa malo kasnije sa jos pola doze ? Sta od preparata preporucujete ? Da li da prskam prvo protiv sirka a onda sirokolisne korove ili obrnuto ?
 
Prskano prije 7 dana Corum 1 l +okvasivac po ha.Danas isao pa to se ambrozija provukla da to nije normalno sad nisam vise siguran sa kojom dozom Coruma opet sutra ici i sta mu dodati ako ko ima kakav pametan savjet!?
 
Требао си са тим корумом додати 0.8-0.9лит/ха неког бентазона или радиш са комбинацијом рампа+бентазон то је набоља варијанта за амброзију
 
Da li ce biti dosta 1l Coruma i 0.5l Basagrama + okvasivac ili litra i litra?Jer najgore je to sto cu mozda jos jednom morari prskati !
 
Koristio sam na dve parcele prošle godine pspn išao total i rampu, iskreno ništa nisam bio zadovoljan. Moja greška što nisam dodao metribuzin li Max, oba su u pitanju novi zakupi u Jermenovačkom ataru. Jedna je pored Cicija može da potvrdi da se dosta ambrozije provuklo,sa kasnijim prskanjwm deo se očisti deo je kopan ali se seme zapatilo. Cici je pored mene koristio total i pledge ako se ne varam, kad sam otišao u obilazak nisam mogao da verujem koja razlika. A u vreme setve korovi su bili iste veličine,kod njega više ni jedna se nije pojavila a kod mene nom stop do žetve.

Ovo je korisceno:

total 8.5 lit/ha
puna doza Metribuzina
puna doza S-metolahlora
Pledge 80g/ha
 
Sta da dodam corumu jer imam jednu parcelu sa cickom

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh