Herbicidi u soji

Boki za bantazone piše da treba bar 4-6h tako da će njegovo dejstvo ko kanda biti piši propalo ,i mene je sinoć uhvatio pljusak posle 15-20min a lepak ostao kući(stavljo ga u prvom tretmanu) Teši me samo što sam krenuo oko 18h a završio oko 20h (isprskao 17kj) tako da biće nešto usvojeno a ostalo će vidimo...
 
Imaš li konkretno neki predlog svakako idem sutra da dokupim pa da znam okvirno i da li treba da smanjim količinu pulsara ili neće smetati puna doza?
Komsija ja sam isao 1l pulsara+2l savazona+8gr promoni+200ml trenda/ha evo peti dan od prskanja palamida ko da je brenerom sprljena,ambrozija izgorela,sirak pozuteo,isto i pirevina pozutela,a soja dobila tamno zelenu boju svi su mi rekli da sam je sj...o i da neidem 10 dana na njivu.Ako bude ovako i za 10 dana ja cu biti prezadovoljan valjda bi do sada morala da pocne da zuti i soja?
 
Danas sam obilazio parcelu tretiranu Dynox-om, svi prisutni korovi se suse osim pepeljuga obična (Chenopodium album) koja je tak malko savila lisce

https://www.google.rs/search?q=Chen...Fmedia%2FHtml%2FChenopodium_album.htm;900;600

Moze li neko od iskusnijih da mi kaze da li od pune doze od 80g/ha Dynox-a moze da se resi pepeljuga (u uputstvu stoji da je nosi ali...) mozda joj samo treba malo vise vremena?
 
Zavisi kolika je pepeljuga.Kod mene prošle godine nije suzbio kako treba pepeljugu na pojedinim mestima jer je prešla visinu od 5 cm.
 
Do koje velicine soje sme Promoni da se prska?, ostalo mi nesto od prosle godine pa da se ne baci?
 
Prva i osnovna stvar morate znati u brucu koliko prskate sa prskalicama po kj ili ha.Ne ono oko tolko jutara ili tolko ha ne! ni vise ni manje i posle se cudite zasto neki herbicidi ne valjaju.Drugar je prskao sa Corumom pola doze prvi trolisak,posle 7 dana prskao protiv sirka ne znam koji herbicid je u prtanju ali je soja dobila gadne ozegotine bele boje,nije prskao po suncu,nije preterao sa dozom....
 
Globus je Kvizalofop-etil,kopija Targe super,i sme da se koristi samo do cvetanja,zato i jeste malo povoljniji
Sa 2l/ha fino prži sirak iz rizoma :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh