Herbicidi u soji

Mi "Bosanci " obavezno idemo sa herbicidima prije nicanja i u soji i u kukuruzu . U soji je to senkor i acetohlor . Acetohlor se može izbjeći ko što kaže mindjušar , ali ne u zemljama gdje niče gusto proso (koštan ) iz sjemena , tu bez acetohlora nema sreće . Kod malo humusa obavezno smanjiti i acetohlor i snecor dozu.
 
Zato gde ima puno ambrozije je sigurnije suzbiti je na crno, pa potom sto izbije kasnije raditi korekciju.
 
Dubinsko bez povrsnskog ne ide jedino da je neka extra cista njiva. U borbi protiv ambrozije najbolje se pokazala ta kombinacija. Ostale trave u soji su kerov k... i moze ih se otarasiti i onaj ko prve godine radi soju, ali ambrozija je nesto sasvim drugo.
 
0,3L Pulsara,1L Bentazona,5gr Promony-a po kj,posle nicanja,a uzglavnice pre nicanja a posle setve sa Mistralom 240 gr po kj u kombinaciji sa Acetogalom 1 l po kj zbog Ambrozije...
 
Smeta mnogo . Imao sam slučaj , skoro da se nemože uništiti u soji , a veća šteta je nešto drugo : tamo gdje raste divlja kupina ( ne jagoda nego kupina ) zemlja je obavezno kisela a to je problem za soju.
 
Svaki korov u soji ume da ugrozi rod na neki nacin, ali ipak mislim da divlja kupina i nije tako opasna kao kerece grozdje! Imam je na par parcela ali ne u velikoj meri i uglavnom jos nije zrela u fazi vrsenja soje!
 
Ne znam kako Corum deluje na ambroziju a imam je dosta na svojim njivama. Prošle godine sam rano zatvorio brazdu drljačom pa onda jedan prohod spremačem pa kroz dve nedelje drugi pa kasnija setva i sa kombinacijom Pulsara, Dynoxa , Promonija u splitu imao sam u vršidbi bukvalno dve tanušne ambrozije na njivi. Gde sam išao sa Pulsarom i Savazonom odjednom sa punim dozama imao sam je više zato ne kalkulišem i radim sve sa ovom kombinacijom.
 
Nazad
Vrh