Herbicidi u soji

Pisalo se o Sencoru i procentu humusa,kolicini preparata itd....kod mene je prosek humusa po analizama 2,8% dali mogu ici sa punom dozom Sencora i koja je to tacna doza za Kj do sada nisam sa njim radio a imam nekih njiva koje se jako prljave.
 
Pisalo se o Sencoru i procentu humusa,kolicini preparata itd....kod mene je prosek humusa po analizama 2,8% dali mogu ici sa punom dozom Sencora i koja je to tacna doza za Kj do sada nisam sa njim radio a imam nekih njiva koje se jako prljave.
Preko 0,3kg kj nemoj vecu dozu , meni vec vise godina 0,24kg kj jako lepo odradi posao, ja jos dodam 1l Proponit na kj nekada ne treba korekcija na zeleno.Radio sam i inkorporaciju Treflan +Mistral treba paziti jako na preklop herbicida jer nema jos redova pa je malo teze, ali je jako efikasna kombinacija i ne zavisi od kise i moze se uraditi i pre setve desetak dana
 
Preko 0,3kg kj nemoj vecu dozu , meni vec vise godina 0,24kg kj jako lepo odradi posao, ja jos dodam 1l Proponit na kj nekada ne treba korekcija na zeleno.Radio sam i inkorporaciju Treflan +Mistral treba paziti jako na preklop herbicida jer nema jos redova pa je malo teze, ali je jako efikasna kombinacija i ne zavisi od kise i moze se uraditi i pre setve desetak dana
Ja sam lane na pesku gde je humus 1.5-1.8% (takav je naš rit) koristio 300g/ha,pa je bilo dobro
 
Equisetum... tesko je moci to suzbiti. Na zeleno skoro pa nikako, na crno moze :)sta:).
Ima par forumasa, koji su imali problem sa tom biljkom u soji, pa ce se neko javiti, ali je i pisano o tome.
 
Poslednja izmena:
koj herbicid bi e suzbio Preslica (Equisetum)

MCPB-Na, oxifluorfen, klopiralid, klorszulfuron, tribenuron metil, metoszulám, 2,4D sav sói+dikamba, klorszulfuron+2,4D sav sói, tifenszulfuron metil, glifoszát, amonium glufoszinát.
ovi herbicidi suzbijaju, ali ne u soji. Najlakse u psenici
 
Nazad
Vrh