Herbicidi u soji

I to veliki jedino je dobro odradi gde je prskan semenski a bio veličine do 4-5 cm.
 
Koja je onda racunica kad stavis 4l preparata? Ispadne 5k dinara za jedan hektar. Za te pare Agil 2l/ha i ima da izgori i zemlja:haha:
 
Išao danas da ovekovečim dejstvo Flupisora u soji i mladoj lucerki.Jedva sam stigao da zbrišem sa njive kada je pljusak šibnuo iznenada.Uskolisni korovi su izgoreli kao veštica na lomači.Dokaz će biti za par dana u vidu slika kada se bude moglo otići do njiva.
 
Savle taj sirak što je kobajagi izgoreo ima za mesec dana sav da se regeneriše, prskao sam i ja fargom i kod mene ista slika,očekujem ga za dve nedelje opet.Poučen od prošle godine za ovu poručen fuzilejd uz dodatak fitofert bormax 2kg/ha
 
Komsija delovao hemijom po korovu i malo se zaneo.
avaramy5.jpg
 
Na parcelama od 2.25 kj i 2.75 kj gde sam imao pre dve god. suncokret (Neoma) a sad imam soje, morali smo proci motikama. Veliki plus je bio taj sto smo ipak mogli ici sa 5 redova jedan a kopali nas trojica. Jedan put okolo tu negde oko 1 kj!
Kopali zato sto govno od samoniklog suncokreta na prvi pogled crko a zatim doso sebi u jos gorem izdanju. Sa onog mesta gde je dobio herbicide i krenuo da se susi, kasnije je krenuo sa po 2 - 3 ili vise glava. Prskano je bilo sa Pivotom o.4l/kj + Symphoni 10 gr/kj + Pulsar 0.2 l/kj.
Sa ovom dozom na svim parcelama gde god je bilo Stira i Samoniklog suncokreta neuspeh je bio prisutan sa 90%.
Od sledece godine obavezno 2 do 3 l Bentazona po kj + 0.4 Pivota ako ga mogu nabaviti! Parcele koje sam tako radio ciste su ko suza!

10422128_587246974730127_6291299597780565749_n.jpg
 
Bentazona je puna doza 2,3l/kj.Tako bar proizvodjaci kazu.Ako radis u split-u onda moze i malo vise...
 
Kod mene će ove godine morati da preživi 2x 3l/ha , a ponegdje ću probati 2x4l da vidim.

Vidim da svi puno koristite basagran ili kopije i to velikim količinama pa me zanima cijena tih herbicida kod Vas u Srbiji ili BIH, kod nas u Hr to ispadne jako skupa zaštita (1l od 23 eur na više), skoro kao 0,8l pulsara i 60 g Dynama (Laguna)

I pitanje: Imam soju u punom cvatu, a promakli mi uskolisni korovi -koštan, sirak mjestimice, dali da idem Fusiladom ili ne, kaže mi naš promotor syngente da će odbaciti cvjetove,
pročitao sam ranije postove pa vidim da su mišljenja podvojena, zanima me iskustvo nekog od vas
Lp
 
Savazon kod nas je oko 9eur litra a i ostale kopije su negde tu,a za fusilejd slobodno možeš prskati. Preporučljivo je u kasnijim večernjim satima (posle 19h) jel soja zatvara cvetove i mogućnost oštećenja cveta je manja.Meni su zaštitari rekli da je sva hemija za uskolisne manje više selektivna i da može da se ide i u cvetu.
 
Savazon kod nas je oko 9eur litra a i ostale kopije su negde tu,a za fusilejd slobodno možeš prskati. Preporučljivo je u kasnijim večernjim satima (posle 19h) jel soja zatvara cvetove i mogućnost oštećenja cveta je manja.Meni su zaštitari rekli da je sva hemija za uskolisne manje više selektivna i da može da se ide i u cvetu.

Hvala na savetu, malo sam bio u dvojbi jel mi čovek iz syngente kaze da soja može da odbaci cvetove, no mislim da cu probati
Sto se tice cena hmije, velika razlika - morat cemo iduce godine kod vas pazariti
lp
 
Hvala na savetu, malo sam bio u dvojbi jel mi čovek iz syngente kaze da soja može da odbaci cvetove, no mislim da cu probati
Sto se tice cena hmije, velika razlika - morat cemo iduce godine kod vas pazariti
lp
I ja sam uzeo ove godine fuzilejd za sirak radim isto u cvetu pred zatvaranje redova.(sejano na 70cm) Predhodnih godina sam koristio preparate na bazi kletodima(kletox ,ronin ,fargo,rafal) u cvetu i nisam primetio neka oštećenja cveta ali mi ovi preparati ne odnesu veliki sirak pa sam se odlučio za fuzilejd.
 
I ja sam uzeo ove godine fuzilejd za sirak radim isto u cvetu pred zatvaranje redova.(sejano na 70cm) Predhodnih godina sam koristio preparate na bazi kletodima(kletox ,ronin ,fargo,rafal) u cvetu i nisam primetio neka oštećenja cveta ali mi ovi preparati ne odnesu veliki sirak pa sam se odlučio za fuzilejd.

Da i ja radim sa fuzilajdom 1,2l/ha ili Gepard, Leopard, Pantera - kvizalofop; 1,5l/ha i odnese sirak jako dobro, no nisam nikada radio u cvet
kako sijem uskoredno (12,5cm, žitna sijačica svaki red), kultivacija otpada a ovo sad mi je na njivi gde je ležala voda pa je sklop lošiji tj. nije na vreme zatvorilo i krenuo koštan
 
Nazad
Vrh