Herbicidi u kukuruzu

Peet
Ne znam sta reci. Ili si isao jako malu dozu ili ti je preparat falsifikat bio. Ja terbisom radim i prezadovoljan sam, ne prezivi nista apsilolutno od korova. Idem intermezzo 0.25l i terbis 1l/ha. Beton bude a prskao sam u raznim fazama korova.
 
I ja sam tom kombinacijom prezadovoljan ,prošle godine sam kasno prskao jer kiša padala non stop kad sam uspeo da uđem u njive bilo korova kolko voliš a kukuruz 7-8 list boga mi nije mi bilo sve jedno ali kad sam video da je sve korove obrisao kao gumicom bio sam prezadovoljan i za sad ne menjam kombinaciju
 
Mislim da sam vec postavljao ove slike, ali ajde posto vidim da se opet povela tema calaris pro( u domacoj radinosti ) protiv ambrozije :D i da ovo sam slikao mislim neki 5,6 dan od prskanja i tu se ova manja ambrozija odma otpisala dok je ona veca od 15 + cm osusila isto ovako posle mozda jos 2,3 dana.
22.jpg

24.jpg
 
:ROFLMAO: Prskao sam nove njive sa tom kombinacijom. Drugar sto je sa mnom isao da vuce vodu kaze kako ces ti naciljati redove koliko je bilo korova. Kuk 3-4list a ponicalo sve moguce. Oprskali 0.25mezz +1l terb + 0.5l nikostok, kad smo isli posle kisa u 8-9 peru jos jednom nikostock isti drugar vuce vodu i vidim setka po njivi dok ja prskam. Kaze da nije video kako je izgledalo prve prvog tretmana ne bi verovao da je ono moguce resiti
 
Ovo sto vidim na slikama Sremskopoljega je tako da ne moze biti bolje.
Ja sam te 2017 koristio na par parcela Skaut 0.25 l/ha i Terbis 1 l/ha pa sam vam rezultat napisao, skoro nikakav nad ambrozijom, sta li je bilo ne pitajte me, ove slike i tadasnji ucinak kod mene je nebo i zemlja. Vrlo moguce da sa Terbisom nesto nije bilo u redu jer Mezotrion sam i nema neko dejstvo nad ambrozijom.
 
Poslednja izmena:
:ROFLMAO: Prskao sam nove njive sa tom kombinacijom. Drugar sto je sa mnom isao da vuce vodu kaze kako ces ti naciljati redove koliko je bilo korova. Kuk 3-4list a ponicalo sve moguce. Oprskali 0.25mezz +1l terb + 0.5l nikostok, kad smo isli posle kisa u 8-9 peru jos jednom nikostock isti drugar vuce vodu i vidim setka po njivi dok ja prskam. Kaze da nije video kako je izgledalo prve prvog tretmana ne bi verovao da je ono moguce resiti
Jel su ovo doze po ha ili kj?
 
Ta kombinaciju 0,25 mezotriona i 1 l terbisa po ha, na kj košta manje od crvene,.
Nabavio sam prošle godine 5 l mezotriona povoljno šteta bi bilo ne iskoristiti ga. Kod nas nisam ČUO da neko koristi tu kombinaciju, uglavnom mez idu sa ekipom u kombinaciju.
 
Poslednja izmena:
Kombinacija je jeftina tako da moram opet probati, verovatno onda nesto nije bilo u redu sa herbicidima.
Ni prolece nije bas tako daleko a bas cu imati parcelu sa ambrozijom za probu, prvo cu svakako ici Adengom.
 
Ja sam ove godine imao problema sa Laudisom, jer nije skinuo poponac i zutu rezedu... sreca nije puno stetilo kukuruzu... inace lepo je odradio njive gde nije bilo pomnutih travuljina, ambroziju je jako lepo skinuo sa 0.6 l po kj negde nije bilo potrebe da se ide druga doza... a na nekim gde sam imao pred usev psenicu, udario kasno sirak semenac i opet doza 0.6 po kj lepo odradila... e sad, sta i u kojoj kolicini dodati Laudisu da bi povecao spektar delovanja na rezedu i poponac?
Pa laudis nenosi poponac a da bi ga ubio moraš ići sa punom dozom dikambe ali dikamba slabije nosi tatulu i kereće grožđe tako da jedan drugog dopunjuju.Ako hoćeš da prođeš jeftinije onda ideš mezotrion i dikambu i pokriješ uglavnom sve širokolisne korove a za uskolisne dodaš nikosulfurona.
 
Njive koje su bile poprilicno prljave neke nove arende sam prskao sa 0,25 l/ha intermezza i 1,5 l/ha rezona , tamo gde je bilo cistije sam smanjio rezon ,ja sam prezadovoljan sa ovom kombinacijom vec 3,4 godine od kako je koristim,i da neko me je jednom pitao da li se tolika hemija odrazi na prinos evo bas na ovoj njivi sto sam postavio slike na prethodnom postu sam imao ove godine 6,5 tona jusa po jutru.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh