Herbicidi u kukuruzu

Ništa,rešavam ga u soji i prskam strnjike totalom.U zadnje vreme sejem pšenicu posle soje tako da kukuruz dođe posle pšenice na čiste njive gde nema rizomskog sirka.
Ove godine pošto će žetva pšenice verovatno biti ranije kalendarski planiram da na neke parcele posejem soju postrno i onda kad skinem soju ponovo posejem pšenicu.
Obrati pažnju na herbicide i doze istih koje budes koristio u postrnoj soji. Može biti problema sa psenicom zbog kratkog perioda izmedju primene i setve strnine u jesen.
 
Izvršena kontrola kukuruza i mogu reći da je herbicid klase Parkside poznat kao Cornisto Pro odradio solidan posao. Kiša me je uhvatila dok još nisam ni bio na njivi, oprskao, vratio se kući i tek je onda stala. Jedna njiva prskana ranije tog dana pokazuje slabije rezultate tretmana.
 
TARAS odradio za 0. Preziveo samonikli i abrozija. Nije ni blizu Laudisa.
Kukuruz 5,6 lista.
Cime mogu da prskam sada da mi resi samonikli i po neka ambrozija?
Jesi bilo sirka , kako je delovao na njega? Za korekciju opiči ga sa nekim mezotrionom 2,5 deci /ha dikamba ne puna doza 0,5-0,6 lit/ha i može terbutilazin 1-1,2 lit/ha
 
Poslednja izmena:
Kukuruz 8. list, smijem li dodati dikambe u hirošimu ? Gledam da u principalu ima i dikambe i kažu smije do 9. lista
Kažete ovdje da sama hirošima baš i ne radi samonikli suncokret, a imam ga baš dosta.
 
Nazad
Vrh