Herbicidi u kukuruzu

Urađena korekcija danas
Nikosulfuron 1.1l/ha
Mezotrion 0.25l/ha
Rimsulfuron 40gr/ha
Terbis sam ubacio na jednoj njivi gde je bilo više širokolisne trave, uglavnom ima mestimično sitnog semenca.
Prvi tretman je bio pre nicanja sa kopijom Merlin Flexxa, koji se i dalje aktivira posle kiše i drži samonikli suncokret pod kontrolom i ostale trave na njivama.
e6cd1e41c98f2691b80803fe9f330f2a.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad posle hirosime sirak pobeleo,jel vredi sad medje da idem laudisom ili prvo spartanje pa tek onda laudis

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
kod nas se pojavljuje i problem sa kukuruznom pipom ,nema kise slaba vlaga ,temperatura niska a kukuruz slabo raste prava meta za pipu
muci ga, jedva odoleva
neke sam parcele prskao da zaustavim dalje grickanje
posle danasnjeg obilaska sutra cu jos neke oprskati
 
Spremio sam Principal flex, kukuruz 5. list, na nekim njivama ima dosta poponca i malo sitnog muhara, nameravam da njih pređem prvo fluroksipirom i 30 g/ha rimsulfurona, a kasnije Principalom, jer i poponac i muhari ponovo niču. Ove njive koje su sada čiste samo Principalom negde u 7. listu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Da, ovo bude kao dvokratna primena, izađe sve ukupno 75g (30g + 45g) po ha, računato kao rimeks. Verovatno bi trebalo smanjiti u prvom tretmanu na 20 g rimeksa.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
kod nas se pojavljuje i problem sa kukuruznom pipom ,nema kise slaba vlaga ,temperatura niska a kukuruz slabo raste prava meta za pipu
muci ga, jedva odoleva
neke sam parcele prskao da zaustavim dalje grickanje
posle danasnjeg obilaska sutra cu jos neke oprskati
Cime se zaštiti od pipe?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
TARAS odradio za 0. Preziveo samonikli i abrozija. Nije ni blizu Laudisa.
Kukuruz 5,6 lista.
Cime mogu da prskam sada da mi resi samonikli i po neka ambrozija?
 
Šta mislite o ovoj kombinaciji, kukuruz je u fazi 8mog lista:

Nikosulfuron 1l/ha (Vesticor 40 OD)
Rimosulfuron 30gr/ha (Ranger 250 VG)
Mezotrion 0,25 l/ha (Conzorcio)
Terbutilazin 0,8 l/ha (Azin)

Da li ce pocistiti sirak iz rizoma, muvar, sirak iz semena, samorasni suncokret, tatulu, itd.??
Da li imate neku bolju kombinaciju ili neku korekciju ove?
 
Pojacaj rimsulfuron na 60-70 gr I terbis na 1,5 i uradice sve sem rizoma

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh