Herbicidi u kukuruzu

Svidja mi se Milovane ona tvoja kombinacija . Slicno radim . Radio sam prije isto samo dual i terbutilazin prije nicanja a ostalo poslije . Kasnije sam poceo kao ti samo dual tj s metalohlor prije ostalo poslije . Radio sam i sve kasnije , sve to zajedno i dual samo se nesmije cekati, uskolisni smiju biti u nicanju i vrlo mali . Sta mislis o toj kombinaciji ?
 
Ja reko aj da probam taj Adengo,svi ga hvale.
Ali ti me sad kolega baci u ozbiljno razmisljanje
Idi Milovane slobodno sa Adengom u 3 listu i dodaj Matona, mozes i u punoj dozi. Ono sto bude na povrsini ocistice ko od sale.
I ako je nikla ambrozija videlo se da posle kise je doslo do aktiviranja i pocela da zutl. Tako da kasniji tretman u 3 listu je mnogo uspesniji u kombinaciji sa Dikambom ili jeftinijem 2.4d nego odmah posle setve.
U slucaju da krene jos samoniklog suncokreta resices ga nekim Mezotrionom u 6-7 listu.
Sirak resavas kasnije cime mislis da ti odgovara i zavisno od invazije.
Maticeva kombinacija kod mene je bila manje uspesna po ambroziji.
 
Adengo je skupa opcija,do 3 lista maton i terbis,do 5 plamen i terbis,ili bonaca i plamen,takodje mezotrion i bonaca dobra kombinacija,laudis moze do 8 i kasnije,ali pre njega su ucinkovite i ove jeftinije kombinacije,za sirak je dovoljan neki Nikogan,i slicno,tj za ono sto je od njega preostalo posle soje,suncoktreta,strnjista.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ja reko aj da probam taj Adengo,svi ga hvale.
Ali ti me sad kolega baci u ozbiljno razmisljanje
Potpuno isto razmišljanje sam i ja imao.Posle smo išli monsunom.Preskupo.
Nemoj da te ja odvraćam.Možda si ti bolje sreće.Ali moj savet ti je da ako imaš proverenu kombinaciju,nemoj menjati.Kad god sam hteo najbolje ispadne najgore.
 
Idi Milovane slobodno sa Adengom u 3 listu i dodaj Matona, mozes i u punoj dozi. Ono sto bude na povrsini ocistice ko od sale.
I ako je nikla ambrozija videlo se da posle kise je doslo do aktiviranja i pocela da zutl. Tako da kasniji tretman u 3 listu je mnogo uspesniji u kombinaciji sa Dikambom ili jeftinijem 2.4d nego odmah posle setve.
U slucaju da krene jos samoniklog suncokreta resices ga nekim Mezotrionom u 6-7 listu.
Sirak resavas kasnije cime mislis da ti odgovara i zavisno od invazije.
Maticeva kombinacija kod mene je bila manje uspesna po ambroziji.
Ako ne bude kiše,kao što je kod nas bio slučaj,šta onda da radi.
 
Adengo je skupa opcija,do 3 lista maton i terbis,do 5 plamen i terbis,ili bonaca i plamen,takodje mezotrion i bonaca dobra kombinacija,laudis moze do 8 i kasnije,ali pre njega su ucinkovite i ove jeftinije kombinacije,za sirak je dovoljan neki Nikogan,i slicno,tj za ono sto je od njega preostalo posle soje,suncoktreta,strnjista.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Mezotrion i Bonaca u kojoj dozi? Zanima me jer imam parcelu gde su mi prisutni Grahorica (divlji grasak) i Jagodnjaci, a raniji godina sa upotrebom samo Mezotriona (0.25lit/Ha) bio sam zadovoljan osim za ova dva korova...
 
Koje doze ides po hektaru?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Samo pazi , znas da kod nas ima u nekim zemljama dosta muhara ili kostana , gusto nice . Neznam bez s metalohlora sta ce ga u toj kombinaciji zaustaviti da ne nice . On kod nas nije da se kasnije ubija , jednostavno ga moras sprijeciti da nice , a bogami i ambroziju .
 
Potpuno isto razmišljanje sam i ja imao.Posle smo išli monsunom.Preskupo.
Nemoj da te ja odvraćam.Možda si ti bolje sreće.Ali moj savet ti je da ako imaš proverenu kombinaciju,nemoj menjati.Kad god sam hteo najbolje ispadne najgore.
Kombinacija koju koristim stvarno brise sve od korova. Jedino sto idem 2× prskanje a nekad i 3 ako moram kasnije sirak da radim,puno aktivnih materija,zato sam mislio da radim Adengo,visoko selektivan herbicid+ima protektant. Ali sta vredi ako ima propusta
 
@MOMOSARIC
Svjestan sam toga, prikupljam informacije
Nije losa ni tvoja ideja gde ides samo sa s metalohlorom pre nicanja, tu me zanima isto doza po hektaru.
Kod nas je problem sto veliki broj ljudi ide znatno jace doze od propisanih pa dizu pojedine preparate u nebo, na kraju dodjemo do toga da je samo licno iskustvo relevantno, a opet svaka njiva je prica za sebe


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Svidja mi se Milovane ona tvoja kombinacija . Slicno radim . Radio sam prije isto samo dual i terbutilazin prije nicanja a ostalo poslije . Kasnije sam poceo kao ti samo dual tj s metalohlor prije ostalo poslije . Radio sam i sve kasnije , sve to zajedno i dual samo se nesmije cekati, uskolisni smiju biti u nicanju i vrlo mali . Sta mislis o toj kombinaciji ?
Dual gold moze do 3.lista,ja sam ga uvek radio pre nicanja,zato sto ubacim i total i stvarno kukuruz do 5-6.lista raste bez korova,onda odradim 220gr/ha mezotriona+1l/ha terbisa+0.7l nikosulfurona. Mada gledao sam oglede gde su povecavali mezotrion i do 0.4/ha a smanjivali terbis na 0.8/ha i bilo je fenomenalno
 
Kombinacija koju koristim stvarno brise sve od korova. Jedino sto idem 2× prskanje a nekad i 3 ako moram kasnije sirak da radim,puno aktivnih materija,zato sam mislio da radim Adengo,visoko selektivan herbicid+ima protektant. Ali sta vredi ako ima propusta
Još nas je vlasnik koji nam je prodao pogledao začuđeno sa rečima:Ovo još skoro niko nije tražio-ne znaju ljudi koliko je špekcija dobra.
 
Nazad
Vrh