Herbicidi u kukuruzu

Idi cist laudis maks dozu , kacio sam danas slike u temi kukuruzi gde je sirak posle nikosava i monsuna ostao isti i nastavio normalno da raste,dok sam na drugoj njivi prskao sa laudisom i evo vidi se gde sam oprskao i komsijski deo njive tj ardalu koja je puna sirka

laud.jpg
 
Samo laudis. To je rezistentan sirak. Ali u tom porastu sirka nisam optimista da ce nesto se uraditi. Kada ste videli da prva doza od 1l/kj nije nista uradila, zasto odmah niste pitali ili kod zastitara otisli?
 
Idi cist laudis maks dozu , kacio sam danas slike u temi kukuruzi gde je sirak posle nikosava i monsuna ostao isti i nastavio normalno da raste,dok sam na drugoj njivi prskao sa laudisom i evo vidi se gde sam oprskao i komsijski deo njive tj ardalu koja je puna sirka

laud.jpg
I ja sam nekako više za Laudis. Hvala na savetu
 
Samo laudis. To je rezistentan sirak. Ali u tom porastu sirka nisam optimista da ce nesto se uraditi. Kada ste videli da prva doza od 1l/kj nije nista uradila, zasto odmah niste pitali ili kod zastitara otisli?
Ni na kraj pameti nam nije bilo da 1 litra po jutru Nicogana i posle još jedna litra Nicogana po jutru neće ništa uraditi.
Do sada još nisam video rezistentan sirak niti sam imao iskustva sa rezistentim sirkom.
Uvek smo išli Nikosulfuron u split aplikaciji i uvek je uradio posao.
 
Citao sam u nekoj Pioneerovoj brosuri da prskanje bilo cime u fazi vecoj od 7 listova kukuruza ostavlja posljedice na prinos(smanjenje).
Nisam nikada prskao kukuruz u fazi vecoj od 5 listova pa neznam iz iskustva,ali bio bih svakako oprezan.
 
Citao sam u nekoj Pioneerovoj brosuri da prskanje bilo cime u fazi vecoj od 7 listova kukuruza ostavlja posljedice na prinos(smanjenje).
Nisam nikada prskao kukuruz u fazi vecoj od 5 listova pa neznam iz iskustva,ali bio bih svakako oprezan.
Verujem da je tako. Zato uvek meriti da li je veća šteta ako trava uguši kukuruz ili negativni uticaj herbicida

Tapatalkkal küldve az én F3311 eszközömről
 
Mnogi zaštitari su mi rekli da ako mogu do šestog lista da završim sva prskanja na kukuruzu od korova e sad zašto bem li ga a gledam da tako i uradim.
 
Prvo prskanje 1 litra nicogan po jutru drugo prskanje 1 litra nicogan po jutru.
Da li sada raditi sa laudisom ili sa equipom ? Ili ako neko ima neki drugi predlog ? Kukuruz je 8-9 list.
Neverovatno da nikosulfuron u ovim dozama nije skoro nista uradio.
672199764e68b5cd754d25d344d3cc27.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Monsoon Active sta radi ovde ?
 
Adengo ništa nije uradio veliko.Da li će sad pomoći ova kiša (prskan 14 maja).Ili da idemo sa Laudisom,Monsunom ili nečim trećim.
 
Adengo je zaista propustio dosta kojecega ove godine, a vazda nam je padala kisa ovih mesec dana, dosta da ga aktivira i reaktivira svaki put. Tako da Zorane, ne ocekuj posle mesec dana da nesto odradi Adengo, sto je odradio- odradio je. Za Monsoon sam vec napisao lane svoje iskustvo, kao i mnogi drugi clanovi, no marketing u danasnje vreme je doveden do savrsenstva, tako da...

Moje korektivno delovanje- na nekoliko parcela isao sa mezotrionom, gde je problem bio suncokret, a i po neki cicak, tatula- nekih 0.15l/kj, kako gde. Gde je sirak poceo da guta kukuruz je isao Laudis oko 1l/kj. Sve u fazi 9 razvijenih listova, pre desetak dana. Zadovoljan ucinkom i sto sam spasio usev, jer nisam ocekivao takvu eksploziju korova, pogotovo sirokolisnih.


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas sam oprskao 5 kj kukuruza sa Laudisom, njivu sam uzeo jesenas u arendu, bila pšenica ali više parlog nego pšenica...Ima na mom Jutjub kanalu snimak kad mi Shale to vrše, sirak bio skoro ko kombajn. Oprskano 2x Totalom, u proleće Adengo, Nikogan + Mezatron i danas Laudis. Izašlo 12000 din/kj prskanje, najskuplje u novijoj istoriji, što bi rekao NJ.K.V. Vaginousti. Totalna propast. Kukuruz visok tačno kao hauba od Imt 558, poneki sam i slomio, verovatno će biti još nekih posledica od ovog mudrog prskanja...
 
Nazad
Vrh