Herbicidi u kukuruzu

Malo sam se vozao atarom prethodnih dana i vidim da ima doktorskih disertacija po kukuruzu u vidu uvrtanja, krivljenja i poleganja.Izgleda da se listovi ne broje kako treba a koriste hormonci.
 
Ima tvrdoglavih i neiskusnih, pa kazu da ako pise do 5 listova moze i u 6. Druga stvar, znam vise njih koji povecavaju dozu ko od sale za 25% a i vise.
Pa eto ako rade tako sa 2.4 d nije ni cudno sto su im kukuruzi legli.
 
Mezotrion ne utice na sirak.
Утиче, у смислу да га скроз утепа - не, али поменуо сам две последице деловања мезотриона на сирак кога сам видео својим очима јер сам тада њиву прскао само њиме, док је никосулфурон био остављен за касније: знатно снижавање тургора на барем десетак дана и избељивање листова сирка.
 
Evo ti si prvi koji to kaže. Na spisku su korovi koje delimično ili potpuno uništava
e41169ea751c7e01c2108ce2beef0fd4.jpg
d5763cb71696884ac09cc2cea91b2101.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Prskao sam dikambom pre jedno 10 dana.Da li zbog zahlađenja ili velike količine padavina,delovanje na korove je ne zadovolavajuće.Dali čekati da počne korov da se suši ili delovati mezotrionom?
 
Dikamba je toliko dobra da ona cak i svojim isparenjima uradi posao. Ali bas zato sam je izbacio , lako se napravi steta na komsijskoj repi i suncokretu, sto sam i osetio na svojoj kozi ove godine pa sam nafasovao od strucnjaka negde 6 redova pa cak i do 12redova suncokreta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dikamba je toliko dobra da ona cak i svojim isparenjima uradi posao. Ali bas zato sam je izbacio , lako se napravi steta na komsijskoj repi i suncokretu, sto sam i osetio na svojoj kozi ove godine pa sam nafasovao od strucnjaka negde 6 redova pa cak i do 12redova suncokreta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A 12 nije 24 kao što sam ja osetio pa sve onako u valovima kako je vetar nosio maglu a prva 4 reda kad sabereš bilo bi po reda.Ali od laudisa.
 
Nije to nista, meni je 74 reda pasulja stradalo od dikambe 2015. godine. Za malo da idemo na sud, izvukao se ni sam ne znam kako, ali je kasnio mesec dana sa vegetacijom dok je dosao sebi.
 
Do kad može equip sa punom dozom?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh