Herbicidi u kukuruzu

Ne moze Equip do kad hoces. Iz iste je grupe kao bilo koji nikosulfuron, prema tome do nekog 8.lista. Laudis moze dok se moze uci u kukuruz, a i vise ucini nego Equip.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ako budu uslovi sutra ću oprskati pa ćemo pratiti situaciju...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Лаудис слободно до кад хоћете, ал питање је ако гађате ризом колико ће у проносу да врстиииии...
По мени боље неко шпартање или загртање, па догодине ризом гађати....

Еквип, јести из групе сулфонилуреа, али у себи има протектант, који подпомаже да кукуруз неосети његову примену...
Кад је изашао радили смо 1 л/кј и екстра је радио посао....
Последњи пут сам га користио 2016, два пута по 1,5 л/кј, ризом је благо поцрвенеп, ал га није сузбио....
 
Moželi se ići sa Laudisom posle Mezitriona 0,25 L i nikosulfuron 1 L po ha i u kojoj dozi imam neke korekcije do kanala. U pitanju je semenski sirak.
 
Nisam znao gde da postavim jedno pitanje, pa rekoh ajde ovde da probam. Naime interesuje me čime mogu da zaštitim seme kukuruza a da ga razne ptice ne vade? Do sada sam koristio onaj Royal flo i super je delovao. Kažu da ga od ove godine nema više u prodaji. neki su zaštićivali sa nekim preparatima ali sve je to bilo slabo. Proređeni kukuruzi samo tako. Hvala na odgovoru.
 
Ja sam ove godine koristio maska germ mogu ti reci da je ucinak odlican.Fazana ovde kod nas ima dosta, vrana takodje jos je blizu gradska deponija.

Placao sam 800din jednu bocu, ide na 25000.Kada oblizim njivu uvek ima od 5-6 do 30 vrana .Ali ga nediraju, jedu bubice.
 
Позз свима.На овом форуму сам увек добијао корисне информације и савете,па се уздам у ваше знање и овог пута.Ситуација је следећа:
Њива је 60ари,прскана талисманом у количини од 0.6 л и пламен у количини 0,5л.Доста дуго је трајало сушење корова,да би сада дошао у ситуацију да је кренуо дивљи сирак поново и кренуо је углавном чичак али у мањој количини.Шта даље,кукуруз је негде скоро до стука,отприлике 9-10 листова, а где је највећи коров мањи је и има 6-8листова.Са чиме опрскати?Мислио сам да ралим али има доста у врсти корова.
Хвала унапред.
 
@egog u toj fazi samo Laudis moze da ti pomogne. Ako je sirak iz rizoma zaustavice ga na neko vreme dok kukuruz pobegne a iz semena ce odneti bez problema.
 
Prvo prskanje 1 litra nicogan po jutru drugo prskanje 1 litra nicogan po jutru.
Da li sada raditi sa laudisom ili sa equipom ? Ili ako neko ima neki drugi predlog ? Kukuruz je 8-9 list.
Neverovatno da nikosulfuron u ovim dozama nije skoro nista uradio.
672199764e68b5cd754d25d344d3cc27.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Uradio je kukuruzu ne brini.Ako se pojave bičevi prinos je pa, pa.
Parcela je od kolege, nije moja... Danas sam bio sa njim u obilasku i ja nisam mogao da verujem kako njiva izgleda a ta doza je sipana u prskalicu posto sam bio prisutan kad je sastavljao hemiju i prvo i drugo prskanje.
Za sada se na kukuruzu nista ne vidi.
 
I ja mislim isto da je rezistentan, ali da li ce uopste Equip ili Laudis nesto da urade ili ce da budu bačene pare ?
 
Како неће урадити спашавај тај кукуруз удави га сирчина
 
Nazad
Vrh