Herbicidi u kukuruzu

Pa to mi je i zaštitar rekao da sačekam još koji dan i da ce sve biti ok, ali me malo nervira... Ima sirka kao u priči :rolleyes:
 
Koja bi doza (po ha) Intermezza (Mezotrion 480 g/l) i Terbisa (Terbutilazin 500 g/l), uz dodatak Nikosulfurona 1.25 l/ha, mogla da se primeni u šestom listu kukuruza? Da li uopšte sme Terbutilazin u šestom listu? Da li bi trebao i lepak s' obzirom da bih za nikosulfuron koristio Siran (SC - koncetrovana suspenzija)?
(Koristio sam nekad ovu kombinaciju, ali se ne sećam da li je bilo do petog lista ili kasnije...)
I ja planiram takvu kombinaciju i isto me muci koliko smem terbutilazina. Ako se pogleda gotov proizvod calaris pro on ima 50gr mezotriona i 326gr terbutilazina i ide ga 2-2,3lit/ha. To onda izadje 100-115gr mezotriona i 652-750gr terbutilazina. A pise da ide do 8. lista. Ja cu verovatno ici donju dozu a kukuruz ce biti 5-6 listova.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ove god. izostaje mezotrion i vracam dikambu posle 5-6god. (Inace imam mezotrion za 3950rsd/l) kada bi isao u ful dozama jeftinije izadje od dikambe,sto je nekada bilo nezamislivo jer je Calisto bio preko 10k/l
Komb. glasi: nikosulfuron 0,5l+ rimsulfuron20gr + 0,33l dikambe i 0,33l terbisa, doze za kj.
 
To je slabo. Ja to tucem jace. Alergican sam da trava prezivi po cenu da skinem koji % prinosa. Dikambu cu ici 0.6 + terb 1 a negde umesto dikambe 0.25 mezz
 
Ove god. izostaje mezotrion i vracam dikambu posle 5-6god. (Inace imam mezotrion za 3950rsd/l) kada bi isao u ful dozama jeftinije izadje od dikambe,sto je nekada bilo nezamislivo jer je Calisto bio preko 10k/l
Komb. glasi: nikosulfuron 0,5l+ rimsulfuron20gr + 0,33l dikambe i 0,33l terbisa, doze za kj.

Nisi bio zadovoljan mezotrionom ili je nešto drugo razlog?

Ja dikambu već imam kući, i sa njom sa planirao da prskam. Ali prosto ima jako malo trave, i to samo širokolisne, suša je učinila svoje. A očekujem da će posle ove kiše izaći još dosta korova, otprilike taman tamo negde za sledeći vikend da prskam. A kukuruz je sad 4 puna lista i peti u točiru, negde tek iglica u točiru, a negde već 2-3 cm iznad točira. Do sledećeg vikenda mislim da će već biti rizično za dikambu.

Uzgred, pretražio sam moje postove iz ove teme kad sam pre par godina prskao sa mezotrionom, i našao da su mi stručnjaci preporučili manju dozu terbutilazina zbog 5-6 lista kukuruza, preporuka je bila da se smanji terbutilazin na 0.4 l/ha (+ mezotrion 0.25 l/ha). Ovaj forum mi dođe kao podsetnik jer ne pišem nikakve beleške ::sramota:: , a pogotovo to koristim kod evidencije padavina... :)
 
Poslednja izmena:
Radjen Calaris prosle godine u punoj dozi i u 5. I u 8.listu
Nikakve razlike nije bilo,ove godine ide isto Calaris i gde bude sirka ubacujem Motivel
 
@dukej mezotrion je mamara, ali imam oko 50kj posejanog ultra hibrida a dikamba moze da se mesa sa fokusom dok mezotrion ne moze. Takidje na podrivanom je krenulo samoniklog suncokreta i cicka haos a kukuruz je 4list, ako bude bilo potrebe kasnije mozda ce i ici mezotrion. Na ostalom kukuruzu kad vec ide neka ide dikamba svugde nije bila odavno :osmeh:
 
Za sirak i palamidu sta preporucujete?juce bio da obidjem kukuruz dobro se nisam sunuo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam par kj radio prvo sa 0,1 l Mezotriona + 0.6 l Terbutilazina sve po kj kad je kukuruz bio u fazi potpuno razvijenih 3 lista.
Sad nameravam drugu aplikaciju sa istom dozom.
Mislite li da je previse po kj Mezotriona i Terbutilazina i koliko smanjiti?
Da li smanjiti samo Terbutilazin ili obavezno i Mezotrion?
 
Mezotriona sve ukupno nemoj više od 0.25l/ha.Za Terbis nemam savet, nisam nikada išao preko 0.8l/ha u post em tretmanu.
 
Provereno znam(pricao mi je zastitar) da su kod Matijevica radili 0.4l/ha calista i nikakvih problema nije bilo. Iskreno ne bi se usudio da probam :)
 
@dukej mezotrion je mamara, ali imam oko 50kj posejanog ultra hibrida a dikamba moze da se mesa sa fokusom dok mezotrion ne moze. Takidje na podrivanom je krenulo samoniklog suncokreta i cicka haos a kukuruz je 4list, ako bude bilo potrebe kasnije mozda ce i ici mezotrion. Na ostalom kukuruzu kad vec ide neka ide dikamba svugde nije bila odavno :osmeh:
Koju dozu dikambe i fokusa planiras po kj?
 
I na basf sajtu pise da se ne mesa sa hemijom za sirokolisne. Znam da to nikad nisam radio u soji I suncokretu. Zanima me poreklo te informacije da moze sa dikambom da se mesa.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh