Herbicidi u kukuruzu

Samo nemoj do 6. lista, bolje do 5. og.... Zbog dikambe... Ako promasis bolje dodaj terbutilazin... Ja ga u 8. listu sa mezotrionom prksao prosle godine... ali nekih 0,8 do 1,2L/ha
Skida i sirak, to nisam znao... Hvala
Umesto dikambe je l' da? Poslušaću vas samo još ćaleta da ubedim za dve stvari. Da terbutilazin može do 8-mog a dikamba ne može preko 5-og. Tnx!
 
79-godiste,koliko godina trebas imati da ne moras slusati caleta :D?.Vecina aktivnih materija i moze da se koristi kasnije u usevu od preporucene na etiketi-uputsvu,ali kljucna stvar je kolicina,doza po hektaru.Mora manje,dosta manje.
 
Обично кад је пун 5лист у точиру је и 6-сти ,зато се смањи дикамба на 0,2-0,,3лит/кј.Ја је избегавам због наноса и комшија јер је јако незгодна по том питању уместо ње идем са неким тербутилазином и заврши ми посао.
 
Terbutilazin max do 3. lista ja sam juce isao 0.8-1 lit /ha, i dikamba 0.5 lit /ha

Ма он иде до пуног 8-ог ,то што пише можеш обесити мачку о реп.Прскао сам и у 10-ом са њим мало смањим дозу и но те преоцупес:haha:
 
Poslednja izmena:
Terbutilazin moze skoro kao i Laudis dok mozes u njivu. Imaju ogledi Gorana Malidze koji to potvrdjuju. Dikamba je efikasnija od terbutilazina zato je vise koristim. Sinisa caleta u penziju i sam odlucujes. :bravo:
 
Odgovoriću ti kasnije večeras, sad idem u radionicu. Dužnost zove.

- - - - - - - - - -

Mislio sam na Arkadija ali odnosi se i na tebe Bojane.

- - - - - - - - - -

Ooo pa ima vas više.... I tebi ću Bojčetiću odgovoriti.
 
Dikamba moze da ide i do 7lista, licno sam se uverio jer radim usluzno prskanje godinama unazad, svasta sam video.Prskao sam Siranom kukuruz od 10razvijenih listova i nije bilo nikakvih problema.Neki ljudi su stavljali maton u 7-8 lista posle nekog vrmena kukuruz se samo nakrenuo ali se kasnije ispravio.Sto se dikambe tice,veoma nezgodan herbicid, najvaznije je da se povede racuna kada se prska da ne bude hladno i vlazno vreme jer tada ispolji negativne efekte bez obzira na visinu kukuruza.Obavezno treba voditi racuna da se na uvratinama ne ponavlja prskanje jer dupliranje ume da napravi veliki problem, licno sam to iskusio sa Dikambom i sa Monsonom koji je izuzetan preparat ali neke sitnice uticu na posledice po kukuruz.Nikosulforoni mogu do 9-10 lista to sam se uverio vise puta i to bez posledica.Dikamba nikako na hladnoci.
 
Može do 8 lista ali ako dočekaš 8 list korove možeš samo motikom uništiti kako treba zbog toga se i praktikuje rešavanje korova do 5-6 lista.
 
Ja ove godine ima Calaris pro,a prosle godine sam ga pravio od mezatrona i terbisa.
Koja je najveca dozvoljena kolicina calarisa?
 
Kod Kalarisa ti je terbutilazin ogranicenje za kolocinu. Mesotrion sam 2013 dok jos nisam se uhodao promasio dozu i ispalo 0.35l/ha i nista kukuruzu nije bilo. Njiva cista kao pista.
 
koliko palamida moze da steti kukuruzu koji se uredio vec? poceli sa prskanjem pred Uskrs i sad kisa zeza stvari...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
i to na uvrati samo ga ima, nisam stigao da ga oprskam pre uskrsa i sad me kisa zeza pa se pitam dal nece biti kasno ako uspem za dva tri dana da ga sredim..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
79-godiste,koliko godina trebas imati da ne moras slusati caleta :D?.Vecina aktivnih materija i moze da se koristi kasnije u usevu od preporucene na etiketi-uputsvu,ali kljucna stvar je kolicina,doza po hektaru.Mora manje,dosta manje.
Vidi(te) drugar(i) jesam ja 4 banke ali ne znate kako stvari kod nas funkcionišu. Ja sam se aktivno poljoprivredom počeo baviti pre otprilike 10. I od tih 10-ak godina koliko radim, ne radim ja sve kao što ni on ne radi sve poslove. Neke smo podelili (on npr ne seje a ja ne orem. Može iostra da potvrdi ako čita) a neke radimo zajedno. Hemijanje u kukuruzu je jedna od tih poslova. Razlog? Jednostavno. Nije mi dozvoljavao da se ja u potpunosti trujem. Tretman semena kukuruza je moj, hemijanje u pšenici je moje ali u kukuruzima je on glavni a ja sam glas razuma. ;)
Verovatno ću i ja tako. Našem sinu neću dozvoliti da se truje (ako se odluči da bude paor) dokle god ja budem sposoban da radim. E tako i ćale verovatno razmišlja.... valjda bi zaštitnički bio pravi izraz. A ako on tako želi, da se bavi poljoprivredom i da radi ono što voli i želi, da ne kažem da mu je to duševna hrana, ko sam ja da mu to uskratim i da ga penzionišem? Danas je hemijanje a sutra komplet bavljenje poljoprivredom?
Dobro je vama? Ili ste se malo prehladili od ove nagle promene vremena? Evo ovako. Ko smatra da treba da ga penzionišem, ja mu želim da to doživi od svog deteta.
 
Nazad
Vrh