Herbicidi u kukuruzu

Ja se stvarno izvinjavam ali nisam čitao te postove o štiru ali ove godine kao da mi ga je neko posejao i to samo na kraju njive ali pošto Monsun nije odradio posao motika jeste :osmeh:
 
Kod mene je sve pocistio, osim sirka nije ga ni pipnuo ni rizom ni seme ,cudno mi to sto do ovi godina ubijao sirak bez problema, da nije postao rezistentan na tu formulaciju?
 
Rezultat prskanja kod zeta sa laudis-om. Ovo je prva njiva koju sam mu prskao sa 1,5L/ha pre i posle:








I njegova druga njiva isto mu oprskao laudis-om sa isto 1.5L/ha. U obe njive, divlji ovas laudis nije ni pipnuo. Sve ostalo je spalio ili usporio.





 
Ovakav je kukuruz kod mene...nejednak,saren..prskao prvi put sa siranom i kambiom pa pala kisa nakon par sati pa ponavljo sa laudisom....omasio sa kolicinom tecnosti te mi otisle 2 litre laudisa na hektar i gdje sam preklopio pri prskanju kukuruz je dobio....listovi dobili neku rozu boju
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/url][/IMG]
slike.php
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

Овде сам радио услужно прскање
почетком маја никосав 1л +колосеум 0,75
крај маја монсон 1,8Л
у питању је један хектар
у њиви хербаријум

- - - - - - - - - -

Прва и друга слика су пред прво прскање
трећа данас

- - - - - - - - - -

slike.php
[/url][/IMG]
 
Odmah sam znao da je to komsijski kukuruz....ipak mi forumasi nemozemo dozvolit da toliko omasimo
 
Poslednja izmena od urednika:
Провокатори као ти све знају ...

Због осталих форумаша неколико речи .
Кад коров прерасте ни најбоља хемија не може 100 посто очистити њиву.
Тамо где паламида прерасте од кукуруза скоро ништа нема.
 
Sve se moze kad se hoce. Prva godina zakupa, njiva katastrofa. Cicak, palamida, kupina, ambrozija, poponac, muhar, ostrik, zubaca i jos gomila manje opasnih korova.
Zastita:
1. 4l/ha totala posle setve;
2. Adengo puna doza u 2-3 lista;
3. Flekovanje palamide i kupine Koloseumom u 3-4 lista;
4. Talisman puna doza u 5-6 lista;
5. Flekovanje kupine Laudisom u 9om listu;
6. Spartanje.
Nemam bas slike iz svih stadijuma, ali mozete da stvorite jasnu predstavu. Sve je vrlo vrlo solidno reseno, osim kupine, kojoj skidam kapu.
Na dan prskanja Adengom:

Resio je dosta korova, sto se po kontroli videlo. Medjutim, palamida je nastavila da nice, listovi su joj bili izobliceni, ali je nastavila. Kupina isto. Ogumke sam isprskao Dikambom. Palamidi to nije prijalo, i mislim a i u spartanju sam video da sam je sveo na stvarni minimum. Kasnije su izasli i neki uskolisni, pa sam presao sve Talismanom.
Kontrola:

Ostala je kupina.Na dan flekovanja Laudisom, tamo gde je najgusca:

Laudis je dokrajcio po koju preostalu nacetu palamidu. Kupinu je stopirao.
Slikano na dan spartanja 11.6.

Slikano ovih dana:

Kontrola sada:
 
Imam i ja loših parcela ali ih ne slikam (od muke :osmeh:)pa nemam šta da postavim.
Ovde se vodi jedna diskusija koja mi smeta jer ne oslikava pravo stanje. Stvara se slika kao da je sve super i bajno što ne verujem da je baš tačno.

Pravo na grešku je elementarno ljudsko pravo. Toga se ne treba sramotiti. Ja nijedan posao ne bih radio ako ne bih bio spreman da napravim neku glupost, pogrešim ili naprosto ispadnem budala. To mi je i psihološka priprema za ono što radim. Trudim se da ono što radim radim pošteno (ili da ga ne radim uopšte) ali nije ni smak sveta ako pogrešim. Nekad se desi da ti nije dan, da ti ništa ne ide od ruke. Ustane se sutradan i nastavi dalje...
 
Poslednja izmena:
@mindjusar
Koja doza Bonace i slicnih nece skoditi kukuruzu a pobice kupinu? Moje misljenje je da jedino total posle psenice je moze resiti i to 10l/ha u podne sa sto manje vode.
 
Da аli je 0.7 nece resiti. Imam jednu njivu koja je izmisljenja za repu i kukuruz, bzv mi da sejem psenicu na takvu zemlju.
 
Nazad
Vrh