Herbicidi u kukuruzu

Zbog cega se preporucuje ova kombinacija "1 l/ha Nicogan® 40 SC+1,5 l/ha Bromoterb® 500 SC, posle nicanja useva i korova kada je kukuruz u fazi 2-6 razvijenih listova." ako oba unistavaju iste korove?

I koja je po vama najbolja kombinajcija, a da cena bude neka prosecna?


Ja prosle god prskao a i ove cu kad je kukuruz u 5 listu siran(nikogal) i ako bude sirokolisnih dodam jos pola l po h dimark i to je extra dobra a i jeftina kombinacija
 
@Ranbobas
A ako padne 50-100l po m2, kao sto najavljuju?..=QUOTE]
Jedne godine smo prskali kombinacijom Dual Gold i Atrazin(jos je bio u upotrebi),zemlja je vec imala neku povrsinsku vlagu.Pri samom kraju tretmana dohvati nas kisa,koja se ubrzo pretvori u jak pljusak,a onda u neko nevreme.Jedva smo se dovukli kuci.Dok sam kroz prozor gledao u ovo cudo sto nas zadesi,nisam mogao da se otmem utisku da smo skroz za...ali stvar na ovolikoj kolicini padavina.A kada je i sutra opet pala,vec sam bio siguran.Rezultat,iznad svih ocekivanja!Nijednom nam se nije ponovilo tako uspesno prskanje na crno,nijednom kombinacijom.A parcela je cirka 1ha,a kompletna cista za nepoverovati.Naravno,nije bilo zapusteno pa da smo imali problem sa visegodisnjim korovima.Jednogodisnje i visegodisnje iz semena je ova kombinacija tada pocistila samo tako,uz svesrdnu pomoc litara i litara kise.Zakljucak,moli boga za tih 50+ litara,i iz drugih razloga,i ne beri brigu.
 
Da li Plamen uništava tatulu?
Naime kukuruz neće nići još sedam dana a tatula je već na drugom paru listova. Kupio sam još ranije Plamen, ali se plašim da tatula ne bude suviše velika kasnije pa da je Plamen ne uništi...
 
Plamen NE UNISTAVA tatulu. Zbog toga sam morao 2011 sve prskati ponovo sa Laudisom. Mozda je meni prerasla bila, ali od tada gde ima tatule ne idem sa dikambom. Ipak mislim da nije prerasla, jer je sve sirokolisno odlicno sredio sem tatule.
 
Da li Plamen uništava tatulu?
Naime kukuruz neće nići još sedam dana a tatula je već na drugom paru listova. Kupio sam još ranije Plamen, ali se plašim da tatula ne bude suviše velika kasnije pa da je Plamen ne uništi...
Ne znam kako kod drugih, ali kod mene Plamen (dikambe) unistavaju sve sto nikne osim kukuruza. U kombinaciji sa talismano, ili nekim slicnim, ostavlja 100 % ciste njive.
 
Ja sam juce oprskao kukuruze na crno sa Proponit i Terbis nocas pala kisa i mislim da sam zavrsio sa korovima jer koji su bili nikli medju njima i tatula bice unisteni od ove kombinacije rizomskog sirka nemam i moguce je da korekcije nece ni trebati
 
U dva ili tri navrata i to pre vise od 10 god. sam prskao po nesto sa cuvenim Motivelom i nisam primetio nikakvu promenu na korovima sem sto su jos porasli. Takodje ni za djabe Nikosulfuron.
 
Код мене сасвим лепо ради посао та активна материја из угла корова, како делује на гајену биљку не знам.
Ево да поновим фотографије од прошле године.
Никосав:

Талисман:

@peet,@SasaK Шта ви користите за сирак из ризома?
 
Nazad
Vrh