Gume

Ja imam radialnog culrora vec 3 sezone i nose bas dosta tereta i dosta km predju tako natovarene. Za sad nisam primetio nikakve pukotine. Gume su RD 01 420/85 R38 i 340/85 R24. Zbog velikog tereta, prskalica kad je puna ima oko 2 t, a rasturivac mozda i vise, dok je sejalica koju kilu laksa, duvam ih na 1,8 bar. Kad je traktor u transportu onda spustam pritisak na 1,1
Tad je traktor neverovatno udoban i mek isto kao i kad su gume naduvane na 1,8 ali pod teretom. Kad ispraznim prskalicu osetise da je tvrdje "vesanje"
 
4755 sa kojim orem nosi 20.8-38 Cultor radial gume koje imaju dve sezone.Ispucale su sporadično, od teškog nosi vario plug 4 brazde, setvospremač IMT od 6.6 m i drljaču Rau Kombi od 6.6 m.
 
Nemam veliko iskustvo mozda 20rh sa Ozka radijalnim gumam 320/85r38. Jako sam zadovoljan cena/kvalitet. Gume su jako udobne. Na primer sa Petlas 18.4r30 dijagonalnim idem po leniji brzinu manje nego sa Ozka. Pritisak kod Ozka 2.3bar, kod Petlasa 1.3bar. Bkt je bolja guma ali i nijansu skuplja.
 
I ja sam ove god kupio ozka za mali 539 i nisam mogao da se načudim koliko je udobnija guma u odnosu na Cultor.ali,sve su to nijanse.Ozka,Bkt ili Cultor(treleborg)nešto će biti na kraju!
 
4755 sa kojim orem nosi 20.8-38 Cultor radial gume koje imaju dve sezone.Ispucale su sporadično, od teškog nosi vario plug 4 brazde, setvospremač IMT od 6.6 m i drljaču Rau Kombi od 6.6 m.
20.8-38 nisu radijalne gume. Radijalna guma ima sasvim nove oznake, a te stare su uglavnom sve dijagonalne.
 
20.8-38 nisu radijalne gume. Radijalna guma ima sasvim nove oznake, a te stare su uglavnom sve dijagonalne.
Delimicno tacno. Na dijagonalnim su iskljucivo colovne mere, a na radijalnim su i SI mere kao i colovne u zagradi. 320/85r38 paralela je 12.4r38. Dosta ljudi govori samo colovne jer im to navika a onda se doda da li je radijalna ili dijagonalna.
 
Jesu radijalne a meni je tako lakše da pamtim mere.Kod tebe su na manjem traktoru pa idu bez problema dok je ovde malo drugačija situacija jer i sam traktor ima dosta kila plus priključne mašine.
 
Jes, al te gume si i inace male za taj traktor. Takve da su u paru onda ok, al sama takva guma za traktor od 9 t i 190 ks je malo, a tek one 18,4 38, ko piletu sise.
 
Alliance gume(indijske) imaju dizajn ripni kao top zapadne marke, vrijedi ih uzeti u razmatranje, nisu skupe

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Aliance je bila 150e skuplja po tocku za moju dimenziju uzanih. Imaju saru kao Michelin. Jako duboka ripna.
 
Meni vulkanizer predlagao Alliance kad sam mjenajo na 577, posto nisam imao nikakvih informacija odustao sam i uzeo Ozku, posle komsija uzeo Alliance, kad sam video kakvu ripnu imaju bilo mi zao sto nisam uzeo
@paorpaor
Meni je receno da su indijske, sad gledam na wiki i valjda imaju fabriku u Indiji i Izraelu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kažem,oduševio sam se sa Ozka gumama.Spolja kao da su lakirane,meke udobne...Vidim svi se slažete da je Bkt medju boljim u tom srednjem rangu.
 
Nazad
Vrh