Gume

E toga se i ja plasim,imama jako dobra iskustva sa njihovim prednjim linijskim ali sa zadnjim slabo.

I jos nesto sam zapazio,kao da je njihov format za gume malo veci od ovih nasih evropskih,naprimer 12.4 28 ili 18.4 30 i slicne kao da su vece od nasih guma ili gresim:sta:

- - - - - - - - - -

Ja imam Voltyre ali nisu radial. Stare su 13 godina i krenule su da pucaju sa strane.
Jel pucaju samo povrsinski ili pucaju skroz sa mogucnosti da ujedu unutrasnju gumu?
 
Gde ima povoljnih 7.5 x 20 za rusa bi da stavim prednje uske sada za prskanje a mozda i sejanje.

Nada poslednja umire.
 
Gde ima povoljnih 7.5 x 20 za rusa bi da stavim prednje uske sada za prskanje a mozda i sejanje.

Ja imam 7.5x20 napred i nazad 13.6x38 ili 9.5x42. Prednja vuca se nikako ne uklapa ni sa jednom od ovih kombinacija. Premale su. Mozda bolje trazi 8.3x20 ili 9x20.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sutra cu da premerim obim ,jer ima 9.5x20 na staroj 82ci i ove 7.5x20 pa da vidim sta se tu desava. Mada za 892 sam uzeo kardan sa bolcnom tako da mi nije problem i ako se ne uklapa ali ako vec kupujem nove gume bar da kupim ono sto moze da se upari.

Nada poslednja umire.
 
E bas takve su mi 7.5x20. Pojeo ih asfalt za 2 sezone. Ja ih ne preporucujem.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Potrebno mi je misljenje ili iskustvo,imam u ponudi dve gume linijske 7.50-16 marke Rekord(domace-dok je fabrika jos radila)gume su stare 5-6godina GLANC NOVE,bile u nekom podrumu,prva klasa je.Imaju 6 platana a model je kao sa slike.Potrebne su mi za prednji trap 560 ili 588 stari tip.Ako mogu neka iskustva i koliko bi vredele po komadu.:ppozdrav:

Model kao sa slike
GSKH6IS.jpg
 
nova cultor 7.5/16 sa 8 platana kosta oko 60eura komad upolovi cijenu za te rekordove. ipak je ona stara 6 god. moje misljenje
 
Ja takve gume imam na 542 ali 6,50-16 i mogu ti reci da su odlicne pre jedno 7-8 god kada sam ih kupio bile na benzin pumpi u Kuli celih 1700din./kom.Svidjaju mi se sto se jako slabo trose na asfaltu!
 
Cena je 4500 din po komadu i to ce tesko ici dole,imaju 6 platana,plasi me da je to malo.Sad je na traktoru jedna kineska linijska koja je obrijana bez pukotina stara 13 godina,a druga je Rumaguma koja je kao nova ali pocela da puca po sredini celim obimom stara 15 godina.Obe su 8 platana.

Nova guma 7,50-16 Trajal u juselu je 6800 dinara a Cultor je 7900dinara.
 
Zna se da guma i od dugog stojanja moze da izgubi na kvalitetu,mozda bi tekve gume vozio neki kraci vremenski rok i jednostavno bi se raspale,pisem ti iz iskustva sa takvim gumama.
 
Da to me plasi.Te iste gume od istog coveka je drugar iz susednog sela kupio pre 4 godine,stavio je na neki raspadnuti 575 koji vise radi u sumi nego na njivi,sad su pojedene upola ali su jos uvek zdrave,ali ove sto su ostale su stojale duze i sad su ko da je valjak presao preko njih,bila je hrpa guma na njima tolike godine.Mozda cu ih dobiti po 4000 komad ali strah ostaje:osmeh:
Rekord je zadnjih godina imao tako ekscentrican kvalitet da je to strasno.
 
Beži od tih guma što dalje...
Lepo ti kažu kolege, stajale su dugo, ja sam tako jedared kupio "nove" stajale ko zna koliko, šare odlične, a nisu trajale ni tri godine...
Onda na Vašaru u Rumu kupim 2 polovne od cigana, za 1000 dinara, eno još su na traktoru...
I na Špediteru sam tako "obnovio" pneumatike...
Što kaže Mnajević, daj mu 6000 za obe, ako oće oće, ako neće, uzdravlje...
 
Nazad
Vrh