Genetski modifikovana hrana

dzionik je napisao(la):
Gde se seti Soylent Green-a :haha: :haha: :haha:

Upravo zavrsio citanje jedne knjige gde se spominje taj film... Ono sto me zabrinjava, je sto zivot u buducnosti na zemlji sve vise lici na SF filmove koje uopste nisu veseli da ne kazem da nemaju happy end :veseljak::
 
Jeste, ameri imaju crnog predsednika katastrofa je neizbežna!! :) što bi reko Borg "you will be assimilated resistance is futile" ako si ljubitelj SFa.
 
::lose::
Da kako vreme odmice vidim da nece moci drugacije osim da se desi vise katastrofa pa da strucnjaci daju svoj pecat da je to to . Izvinu se i teraj dalje. Bice cupanje otvorenog kisobrana iz zadnjice, kad nije morao ni da se mece tamo .
::lose::
 
U odgovoru na zabrinute reakcije zvanične agencije SAD, kompanija je tvrdila da je njihovo iskustvo "bilo posebno oslobođeno teškoća". Iako su sudski spisi pokazivali "da kompanija ima dugu istoriju neodgovornog ponašanja koje uključuje široko podmićivanje, ucene regulatornih agencija, sprečavanje negativne informacije oko njihovih proizvoda", kao i pretnje novinarima i naučnicima koji se usude da o tome govore.

Stručno tumačenje ove GM tehnologije nije preterano teško da shvati i šira javnost, pa iz ove oblasti izvlačimo najbitnije. Biotehnologija terminator (otkupljena od agro-džina Monsanto) omogućuje da se genetski modifikuju biljke, tako da, kada dospeju do zrelosti, one razaraju sopstvenu klicu. Pre prodaje, seme je utopljeno u bazen tetraciklina kako bi se "rastočio" sistem. Detonator (promoter) ulazi tada u kontakt sa eksplozivom (gen koji proizvodi toksin). Zrelost biljke aktivira promotera koji stavlja u pogon gen koji proizvodi toksin, koji opet, ubija klicu u formiranju. Zrno koje žnje poljoprivrednik je tada biološki sterilno. "Ova tehnika omogućuje takođe totalnu kaptaciju genskih resursa", kažu stručnjaci za biljnu proizvodnju u francuskom državnom agroinstitutu INRA. U stvari, u poljoprivredi koja je počela kada su naši daleki preci ostavili sa strane deo požnjevenog zrna kako bi zasejali naredne godine, ta konfiskacija najfundamentalnijeg vlasništva živih bića - reprodukcije i množenja - jeste milosrdni udarac.

Nisam mogao da odolim da ne citiram samo par razloga od mnogo, zbog kojih ove gadosti treba izbegavati.

I koliko god mi je muka da svaki dan gledam ovaj moj avatar i mislim se da ga promenim... ma neću nek stoji i nek podseća i mene i druge.
 
dzionik@ u Srbiji je predstavnik MONSANTA nas" veliki poljoprivredni menadzer " Kostic a Dulicka je bila njihov stipendista ! Jeli ima potrebe vise da se pise ? Meni se zeludac okrece kada vidim u novinama " ratari odbranili useve GMO Soje " , nekada mislim da je bolje sto nisam kuci , isao bi da im palim njive sa usevima , ( koliko sam lud i zatvor bi zaglavio ) :zli: :zli:
 
Pa takav im beskrupulozni lopov i treba..

A za Dulićku nek kažu pravi paori kakva je bila kao ministar.
 
Ljudi ajte iskreno kako vizuelno razlikovati G od NG ? Neko je ranije pisao kao da su listovi duguljasti itd. Prolazeci atarom svi listovi su takvi .
 
Soja se lako razlikuje. Daleko je tamnija, hrapaviji list i mnogo spicastiji. Takodje jako dobro podnosi borbu sa travom, pa se desava sa preraste korov i ugusi ga. Recu drugarima da slikaju neku njivu u macvi da uporedimo. Tamo je 90% GMO soja.
 
Koliko znam najednostavnije je prsnuti totalom, ako rikne dobro je ako ne rikne GM je.
 
waooo malopre citajuci forum na povrtarstvu nadjem Monsantovu firmu koja prodaje seme za povrce u Srbiji , i svi hvale KAKO JE DOBRO SEME. ( de ruiter seeds ) Nemogu da verujem da smo tako daleko otisli , strasno BRE :zli:
 
Pa kažu da nije

"Naš program rada isključuje rad na stvaranju genetski modifikovanih linija i sorata, čime dajemo pun doprinos težnji ka stvaranju ekološki zdravih resursa prohodnih u plasmanu i na tržištima drugih zemalja. "
 
Evo lepih kravica i ribica pa ko voli, prijatno mu bilo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nmkj5gq1cQU&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fVx9m3ucGcY&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TpJ2omYaWVw&feature=related[/youtube]
 
Iskreno se nadam da ce se clan MD vratiti u raspravu jer o svemu ovom zna mnogo vise od nas mogli bismo po nesto i nauciti. Nisam pobornik gm hrane pre nego sto se ispitaju svi potencijalni problemi ali treba se zapitati i za koga rade strastveni protivnici gm-a i obzirom da zivimo u svetu interesa koliki je i kakav njihov interes ::novac::? :zli:? :sreca:?
 
zdravo ,

Stravstveni protivnici ne dobijaju pare ni od kakve organizacije i izdrzavaju se sami. Naucnici koji su otkrili stetnosti GMa su podobijali otkaze na univerzitetima ili radnim mestima gde su vrsili istrazivanja.
Naravno da je marketing masinerija od Monsanta, Bayera, BASF i Duponta mnogo jaca nego od par aktivista koji pokusavaju da pokazu svetu stetnost GMa.
Te velike multinacionalne kompanije imaju ogromne budzete da placaju strucnjake i medije da objavljuju njihova postignuca , naravno samo pozitivna istrazivanja . Zalosno je sto se malo novca ulaze u nezavisna istrazivanje koliko je dobro ili zlo Gm.
U EU se narod jos bori koliko toliko protiv te GM sile sa manjim ili vecim uspehom. Americka politika je umesana u proturanje GM na celom svetu ! To nije teorija zavere to jeste zavera . Dokazano je da su Rothshildovi ulozili ogroman novac u hemijsku i GM industriju . Zasto bi oni ratovima osvajali svet kada ce ga osvojiti sa hranom ?
Svi pricaju kako nema hrane na svetu i da je puno ljudi gladno . To svi pismeni ljudi znaju da nije tako i da postoje ogromni viskovi proizvodnje hrane , i da je sve samo politika.
A suzbijanje gladi je najveci motor za razvijanje GM a ( kao navodno )
 
Nazad
Vrh