Gde kupiti kvalitetne sadnice raznog voća?

Jos jedno bravo za rasadnik Antic, sadnica kupljena kao nektarina sorte Fantasia. Kupljeno stablo se osusilo posle dve ili tri godine, nije bilo roda. Uspeo sam da nakalemim na moju podlogu, sacekam dve godine i docekam prvi rod. Kad opet iznenadjenje, ne samo da nije Fantasia, nego nije ni nektarina. Bolje platiti troduplo, samo da nema iznenadjenja.
 
Ovako sada posle 3g od sadnje i posto je stiglo na rod mogu samo reci zaobilazite Trstenik, Krusevac itd. U ajdaredu imam: grenija, red cif, zlatni,MUCU, gale. Jednostavno uzas i katastrofa. Mislio sam da su idioti sto uvoze sadnice iz Italije po vecim cenama. Sada dovodim u pitanje moj rezon da kupim jeftine sadnice. Sta sada na tom mestu raditi gde je promasena sorta? Ako ostavim to ce me 20+ godina drndati sa berbom ako zamenim sadnice koja dodje na to mesto tesko ce se izboriti sa konkurencijom
 
Jos jedno bravo za rasadnik Antic, sadnica kupljena kao nektarina sorte Fantasia. Kupljeno stablo se osusilo posle dve ili tri godine, nije bilo roda. Uspeo sam da nakalemim na moju podlogu, sacekam dve godine i docekam prvi rod. Kad opet iznenadjenje, ne samo da nije Fantasia, nego nije ni nektarina. Bolje platiti troduplo, samo da nema iznenadjenja.

Jesen 2015.g kupim 3 nektarine: Caldesi, Fantasia i Independence.

Ova "Fantasia" se ispostavilo da nije nektarina nego breskva; radja pocetkom juna krupne velike crvene plodove (ali nisu slatki). Ne znam cije su sadnice; pakeraj je radio Grof of Milutovac.
 
Kome treba jabuka Šumatovka,rasadnici i sajtovi Stare sorte semena, rasadnik profesional i rasadnik Čolić, sve moje fotografije. Imam toga još samo uzimajte vi ste renomirani proizvođači, pravi profesionalci.
 
Pozdrav,da li mozete da mi preporucite ako postoji neki rasadnik gde imaju stare sorte jabuke i kruske a da nije macka u dzaku?I takodje me zanima da li je za jabuku bolja podloga m9,m26,m106 za kalemljenje starih sorti?Znam da je najbolja podloga divlja jabuka ili kruska ali u mom kraju toga slabo ima cak je problem i pronaci neku staru sortu za uzimanje kalem grancica.
 
Sve sorte mogu na bilo koju podlogu. Stare sorte ima nas clan Ubovicratko. Ja od njega ima budimku
 
Hvala na odgovoru,videcu da kontaktiram coveka da vidim sta ima meni treba po 1,2 od vise sorti,naravno gledacu i da sam kalemim po neku koja ima u mojoj okolini.


Da li neko ima iskustva sa Tikom Tomicem rasadnik omega iz okoline Obrenovca selo Mislodjin?Video sam da i institun u cacku ima par starih sorti ali to je slabo a i cuo sam neke lose price o njima.
 
Poslednja izmena:
Probao sam ja u rasadnicima da kupim stare sorte, ali ispala uglavnom sto tek vidim kada prorode, a to je 3 ili 4 godina, dovoljan je jedan plod. Dobijes mozda neku staru sortu, ali ne onu koju si hteo.
Ako ima ubovicratko, vidi sa njim, vidic seliste ima dosta starih, ali ne znam da li budu tacne i mavm je malo skup mada daje ono sto trazis ili jednostavno kaze da nema.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Evo ga deo spiska rasadnika Vidic-Seliste, stvarno ima dosta sorti, a za tacnost ne znam. Nisam narucivao od njega, na kraju sam okalemio sta sam hteo.

Kruska: Ilinjaca, Karamut, Magnes, Karamanka, Medunak, Kaludjerka, Aleksandrovka, Zelena magdalena, Trorotka, Hajducica, Gospoinjaca, Bostanka, Boskova bocica, Zutica, Kantarusa, Takusa, Tamnjanka, Jagodarka, Limunka, Nevade Bogdanjka, Jeribasma, Jecmenka, Arapka, Loncara, Viljamovka na podlozi divlje kruske, Poatovka, Pogacara, Drustvenka, . . . .

Jabuka: Zelenika, Lepocvetka, Sulija, Florina, Duga, Tetovka, Kolacara, Ruski car, Budimka, Pink Lady, Manastirka, Kadumana, Gorka, Cudo, Zebicanka, Sampanka, Kozara, Letnji Pipin, Zukvaca, Bela petrovaca, Ivana, Bozicna zvezda, Crnica, Cigancica, Williams pride, Nakusa, Slava sveta, Dzerzimek, Sifra, Jonatan, Sumatovka, Krstovaca, Djula, Secerka, Sevojanka, Ontario, Starkova rana, Strekaja, Petrovaca slatka, Dopsin, Kablarka, Bubnjara, . . . . .
 
Ovako sada posle 3g od sadnje i posto je stiglo na rod mogu samo reci zaobilazite Trstenik, Krusevac itd. U ajdaredu imam: grenija, red cif, zlatni,MUCU, gale. Jednostavno uzas i katastrofa. Mislio sam da su idioti sto uvoze sadnice iz Italije po vecim cenama. Sada dovodim u pitanje moj rezon da kupim jeftine sadnice. Sta sada na tom mestu raditi gde je promasena sorta? Ako ostavim to ce me 20+ godina drndati sa berbom ako zamenim sadnice koja dodje na to mesto tesko ce se izboriti sa konkurencijom
kad kupuješ količinu ti najbolje da obiđeš rasadnik od koga ćeš da kupuješ sadnice ...obiđeš još dok je u listu ...tad se vidi dal je izmešano ili nije...al svi se pecaju na jeftino...
 
Uz duzno postovanje, ako smo nesto naucili to je ono sto talle kaze, pa ni sam ne verujem da ljudi (ne ciljam ni na koga) dodju na forum u januaru i pitaju gde da kupe stotine sadnica...
 
Nazad
Vrh