Gastronomski proizvodi od ovčijeg i kozijeg mesa

Pozdrav druze.Rebra,tj.kosti od rebara vadis sa koncem(deblji zidarski kanap) kad se meso dobro ohladi.Nozem zgrebes opnu sa unutrasnje strane rebara(jednu po jednu kost),20 cm kanapa svezes tako sto sastavis kraj sa krajem~dobijes zatvorenkrug~slovo O:navuces na vrh rebra i povuces prema kicmi.Ispadne gola kost a meso sa rebara ostaje na stelji.Kada povadis sve kosti polako ih popridignes rukom,zavuces noz ispod njih do same kicme i odvojis kicmenjacu od kosti (i ona takodje ostaje na stelji).Kada to odradis,cela polovina ovna ti ostajecista,bez kostiju.Sa unutrasnje strane izvadis butnu kost i onda ti ostane samo skocni zglob (pikalj),koji ostaje da se za njega kaci kuka.Ako je stelja velika podelis na 2 dela,tako isto i drugu polovinu,znaci 4 dobra kaisa stelje od jednog ovna.Takvo suseno ovcije meso je prosle zime kostalo od 1800~2000din/kg.:ppozdrav:
 
oho dobra cijena samo sto neznam mozda nekjad i probam imao bi problem sto kod mene nije obicaj takav naravno nema veze ja bi to uradio ali bi je jeo sam ili sa nekoliko ljudi jer mi vecina ukucane ne jede ovcije meso
 
Steta crni sto nisi blize ,vidi se sta je profesionalac.Ja moram sledeci put pokusati da odradim po tvom receptu.
 
Cevap
2,5 Ocije meso
2,5 svinjsko meso
100g soli
20g bibera
1 kafena solja zejtina .
Ukus cevapa Dobar , nevezuje kao kupovn cevap al se moze peci na rostilju bez vecih problema.
P.S. naj bolji cevap koji sam dosad napravio.
Domaca dimljena kobasica
8kg svinjskog
2kg ovcijegmesa
200g soli
30g bibera
50g ljuta aleva paprika
50g slatka aleva paprika
100g belog luka .
Probana u svezem stanju i odlicno izgleda i mslim ukusa , ne osecase na ovcije meso tako da i moja supruga koja (navodno ) nejede ovcje meso ne primecuje da ga uopste ima .
Jos 2 recepta cu mozda napisati za suve kobasice ako dimnjenje ispadne dobro, i ukus naravno.
 
ako hoćeš da se bolje veže dodaj malo sode bikarbone i obavezno meso mora da odstoji pre pravljenja danas zaklano najmanje do prekosutra mora da stoji
 
Gotovo spakovano u zamrzivac , Ulje je zato sto je tako pisalo u recepu .
Napisi zbog drugih koj budu trazili recept za cevap sa ovcetinom koliko sode bikarbone treba po kg smese
 
vidi ovo ti je recept klaonički 90% junetine10% ovčetine 1,8%soli malo bibera po želji i 0.1% sode i budu savršeni tako ih godinama pravim
 
pa može i sa svinjskim ali pravi su od junetine i ne mora biti uopšte ovčetine budu odlični i bez nje
 
U Vajskoj kod roma , vlaskih roma (ja sam vla) jeo sam 3 vrste cevapa i naj vise mi se svideo sa ovcetinom , zbog toga sam se odlucio da zakoljem ovna pa sta bide , za sad se nisam pokajao , a za 20tak dana cu da javim kako sam se proveo .
U mom kraju se tradcionalno jede cevap od svinjetine i govedine (tako se zove vecinom je sa vecim udeom soje).

---------- Poruka napisana u 21:10 ---------- Prethodna poruka je at 21:08 ----------

Neki ce bas imati sta da nauce iz nase diskusije :haha: nemoj mo ici u of
 
ti sa sojom to su moderni ćevapi i takve ne pravim držimse starinski receptura što za ćevape tako i za ostale domaće delicije od mesa
 
Због чега се додаје сода бикарбона у месо?
Када правим ћевапе и пљескавице месо добро измесим ,направим кугле, величине да стану у обе шаке и онда их пет шест пута бацим на радну површину да би се месо сјединило.Иначе постоји један угоститељски трик да роштиљ месо науље зејтином пре ,за време и после печења,наизглед је сочније а у ствари човек се брже засити него без уља па и обична порција постане "превелика"!
 
soda se dodaje da još bolje poveže smjesu onda pljeskavicu možeš da napraviš tanku da se providi
 
jagnjetina + teletina najbolji cevap provereno,naravno malo luka zbok ukusa i soje zbog boljeg vezivanja
 
Poslednja izmena:
Ал ја гајим само овце и хтео бих само од њих да пробам, без мешања са куповном свињетином или јунетином. Па реко ако је неко пробао да каже искуства да се после не кајем ако не буде ваљало...
 
luk u pljeskavicu u ćevape ne a vi velimire pokušajte svakako će biti bolje od graška
 
Nazad
Vrh