Gastronomski proizvodi od ovčijeg i kozijeg mesa

Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

popovic je napisao(la):
Cugi , kako je bilo jare za Bozic?
I jos imas obraza pitat :haha: :haha:
ja bi se okladija da in je bilo malo :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Fenomenalno, imalo je nekih 17kg (bez ražnja :haha: ), ostala je samo glava i kosti, mazao sam ga sa svinjskom mašću par puta i prelio pivom dva puta, ma topilo se u ustima! :ppozdrav:
Inače pitanja postavljaj u odgovarajućim temama da ne moram da ih premeštam. :nono:
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Danas prvi put spremali čorbu (jareća glava), ljudi....nemam reči :D
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Ja sam pekao u vatrostalnoj posudi izuzetno :ppozdrav:
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

U subotu sam bio sa prijateljima kod Caslava Pantelica u okolini Aleksandrovca,isli smo da kupimo romanovu jagnjad,covek nas je ugostio necim sto se jako retko jede kod nas i nije bas jeftin hobi,zaklao je romanovo jagnje da probamo to meso,na osnovu mog skromnog iskustva koje se ogranicava na vecinu zemalja balkana moram reci da ja bolju jagnjetinu nikad nisam jeo.
pecena u obicnoj rerni,totalno je mekano meso sa vrlo malo arome na loj,fantasticno,jos uz zupsko vino.... ::svaka cast::
ko ne veruje nek proba ako ikad naidje na to najtoplije preporucujem :ppozdrav:
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Пробајте кад скинете са ватре прасе или јаре док је још на ражњу да га умотате у мокар чаршав и оставите 2-3 сата да омекне. Ми смо једном пекли и препекли (док смо се заливали) и шта ћемо од срамоте, и неко се сети чаршава. Од тада га користимо стално без обзира да ли је печење суво или нормално, кожица је ко путер. Пробајте :D
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Јел неко сушио у пушници и на који начин овчје месо ? Интересује ме састав саламуре, време држања у њој, колико димљења..?
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Ваљда ће се јавити неко из Босне, тамо се то ради. И мене би веома интересовало
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

mi to nekad radimo,isti princip kao i za svinjsko i svako drugo meso ako susite.
isecete,ohladi se,usolite,u salamuru dodate pored soli po zelji beli luk,tucanu papriku,biber,vreme da bude do 5 stepeni najbolje,odstoji 5 do 7 dana u salamuri dizete i na dimu se polako susi.nikakva posebna mudrost
:ppozdrav:
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

miladinovic je napisao(la):
odstoji 5 do 7 dana u salamuri dizete i na dimu se polako susi.nikakva posebna mudrost
Samo tolko :sta:
Jel se sece na tanke kaise?
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Malo zilavije od teleceg,da,na tanke kaise prsut se izvlaci iz butova i plecki,obradis na kais i to solis,dosta je toliko dana veruj mi.isto kao i svako drugo meso
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

А јел то мислиш на овцу од неколико лета или нешто млађе?
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Ovca do 5 godina ako je debela i lepo uhranjena je dobra,sto mladje to bolje naravno:)
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Колико дуго се пуши, начин ложења...? За прошли ускрс сам однео један овчији задњи бут, има ту једна месара ради услужно полутрајно сушење меса, два дана нам је трајао бут... Иначе мислим да је боље што старије месо за класично пушење и сушење. Код свињског меса увек је боља шунка од старијих крмача...
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Danas sam kod prijatelja jeo prsut ovciji(ovca stara 2 godine debela vrlo,obilje loja).U pitanju ej melez W + cigaja/bergamo.Ukus ovcetine u mesu je slab,meso je meko nije zilavo,mlad brav.Najvise mi je zasmetalo sto je loj skoro bezukusan,mekan i gnjecav kao mast kod svinje(deo sa stomaka onaj prosarani), a ne tvrd i ukusan kao kod pramenki.
:ppozdrav:
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

У суботу сам заклао једног овна у типу Виртемберга неки мелез, стар 3 године. Баш сам га наменио за пушницу. Исекли смо све на каишеве што се могло исећи. У саламури је до идуће суботе а онда ће у пушницу, па на пробу па шта буде...Јел можеш да питаш пријатеља колико је пушио димова и колико је сушио то што сте јели ? Плашим се да га не пресушим па да буде тврдо...
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Javljam al to mu je otac susio pretpostavljam da je po osecaju radio.moj savet ti je da prvo odimis lepo srednja vatra jaci dim a posle tiha vatra i polako kad je mrz ne lozis,ocenit ces sam kad je dobro.pozz
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Odg: Gastronomija od ovcjeg i kozjeg mesa

Данас смо пробали месо од овна из пушнице. Стајало је у саламури седам дана притиснуто каменом у малом буренцету у шпајзу. Окачио га у пушницу и после два дана и другог дима морао сам да га пробам, онако мало. Па то је нешто посебно. Треба видети са админ. да пустимо некако мирис и укус на форум. Отворен позив форумашима на пробу (ако шта затекнете)... :ppozdrav:
Умало да заборавим, за Божић смо пробали поново прасе са са ражња, па умотано у мокар чаршав...ко путер... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh