Gastronomija I kulinarske đakonije

Da li zna neko gde ima da se kupi kvalitetna giljotina za secenje pečenja.
One sto prodaju na vasarima od 3-4000.00 nisu ni za krivak.
 
Ima u zr, čovek pravi profi prohromske. Nisu jeftine....
Inoxman mislim da se reklamira, potraži u oglasima.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A čime seku ove pečenjare, ne verujem da je giljotina, mislim da koriste neke testere, ili nešto slično?
 
Kakve crne testere za pečenje. Makaze ili satara i to je to....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Razumem ja tebe šta kažeš, ali neke fensi pečenjare koriste neke druge alatke za sečenje mesa, na sitne komade... Ako si nekad video kako seku ribu, na potkovice... Makaze i satara, ne mogu tako da iseku kosti!
 
Možda i ima negde nešto tako, to je već nešto kao industrijski.
Kada se pečenje dobro ohladi i stegne, dobra giljotina ga iseče kako god da zamisliš, nema potrebe ni za kakvim drugim alatom. Pričam iz iskustva.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni se to pečenje sečeno na bansek ne sviđa.Bude sitne koštane prašine po mesu, kao kada sečeš drvo pa leti piljevina na sve strane.
 
Samo da vas obavestim da Kubanci peku na ražnju svinje od 100+kila, i stare godinu+, bude sve dobro ispečeno. Jedino kožura bude debela. Po feštama čupkaju meso i stavljaju u zemičke sa salatom i to košta dvadesetak dinara. U porciju u restoranu redovno seku na make komade.
 
Meni se to pečenje sečeno na bansek ne sviđa.Bude sitne koštane prašine po mesu, kao kada sečeš drvo pa leti piljevina na sve strane.
Oni gledaju da kad serviraju prase uz njega idu i sve koske jer ih naplate. Meni lično se ne sviđa ni giljotina kad je ne znaju koristiti pa kosti presjeku po dužini (pogotovo kičmu i rebarca) i opet bude sitnih komadića.

Kod kuće kad sjeckam sve odradim nožem, jedino rebarca podijelim sjekiricom. Velike kosti (plećka, but) obavezno odvojim čitave, nikad ih nisam servirao pred goste.
 
To je kod kuće tako, kad imaš vremena. Počenjare kada imaju puno posla rade po automatizmu, nema tu pipkanje kostiju, samo seci. A i te kosti daju na kilaži....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ima pečenjara koje iseku baš kako Bog zapoveda.Volim kad su parčad mala, pečenje lepo i slano.Ne bunim se ni kada su parčad krupna što bi se reklo sečena k'o satarom ali nije domaćinski, uzmeš parče i odmah napuniš tanjir.
 
Samo da vas obavestim da Kubanci peku na ražnju svinje od 100+kila, i stare godinu+, bude sve dobro ispečeno. Jedino kožura bude debela. Po feštama čupkaju meso i stavljaju u zemičke sa salatom i to košta dvadesetak dinara. U porciju u restoranu redovno seku na make komade.
:unsure:Pa zar se kod nas ne peku volovi od 500 pa i preko1000 kg tako da je to za svinče na ražnju sasvim ok.
 
Mene zanima kako ispadne kad iseku prase i rašire ko leptira ( kao na polovine )
pa ga postave između dve mreze i tako okreću na žaru . Čini mi se da bi tako bilo pečeno mnogo brže ? ( uvek je pola praseta prema cumuru a i tanje je )
 
Ima pečenjara koje iseku baš kako Bog zapoveda.Volim kad su parčad mala, pečenje lepo i slano.Ne bunim se ni kada su parčad krupna što bi se reklo sečena k'o satarom ali nije domaćinski, uzmeš parče i odmah napuniš tanjir.
Ali ne moras da se zamaras i uzimas vise puta. :)
 
Nazad
Vrh