Gastronomija I kulinarske đakonije

Kajmak i lepinje...uhh odmah nazad u ne tako davno detinjstvo...

Posao od jutros... Pukotina na njemu jer prase skoro i da nema masti.
 
Da vam ja pravo kažem, zadnjih dva meseca malo malo pa se nešto krka, bar vikendom a nekad i tri dana zaredom se nešto sprema, znači i iz furune, i iz rerne, na ražnju, na roštilju, ja tri četiri puta pravio i kotlić, ej pa ne znaš šta je bolje... Ja sve to volim... I prosto ne mogu da se odlučim... Eee, zaboravio I sač sad za vikend i pre mesec dana...
Uh... Sač a naj dej...
 
Ja sač volim i imam baš veliki stane 45kg jagnje
Ili pola jalovice što je ja preferiram,
Ne stavljam povrće jer ga ne jedem

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sam se takođe navukao na sač.Imam minijaturni za cca 5 kg mesa i povrća.Ono što sam primetio je to da meso i povrće iz glaziranog sača budu lepe prirodne boje dok iz klasičnog ne glaziranog sača bude crno.
 
Lepše za oko a čim je lepo na oko onda je raj za nepce.Iskreno više volim ono povrće iz sača nego meso ali mora biti lepo i ne raskuvano.
 
Delim tvoje mišljenje, ali je i činjenica da to povrće u sebe uvuče 70% slasti i sokova iz mesa.
Ovaj Turčin je pečenje doveo do savršenstva:


Jednu od ovih komora za pečenje ću da pravim. Ovu sa buretom od 200 litara oko koje se loži..
 
Zorge imamo u delu svinjarstvo temu o kobasicama i ostalim svinjarijama a baš o gastronomiji mislim da nema teme.Slobodno otvori istu a mesto neka joj bude u cafeu.
 
Zorge imamo u delu svinjarstvo temu o kobasicama i ostalim svinjarijama a baš o gastronomiji mislim da nema teme.Slobodno otvori istu a mesto neka joj bude u cafeu.
А јок, јок... Фала ви. Имам психо-соматску реакцију на отварање нових тема - на форуму где сам "радео" као домар, кад отвараш нову тему, мораш да напишеш о-хо-хо обиман увод у тему, толико да ти се не мили да сам започињеш нешто. :unsure:
 
Nazad
Vrh