Fungicidi u strnim žitaricama

Mislim da idem kad otopli pa ne znam dali je rano sa Tomiganom ili nije u prvom tretmanu posto do sada nisam koristio njega već Biatlon.
 
Interesuje me da li je neko koristio od Syngente Elatus era u drugom tretmanu (kod cvetanja). Kakva su mu iskustva? To je noviji preparat od njihovog Amistar extra.
 
Mora da je dobar čim sadrži protiokonazol a on je navodno najefikasniji protiv fuzarijuma. Koliko to zadovljstvo košta?
 
Nema. Artea i ova dva druga imaju Propikonazol,a Elatus era ima protiokonazol i tu je velika razlika+ sto sadrzi u sebi i a.m.iz grupe SDHi,sto je jako bitno.
Ja cu mozda uzeti za jednu prskalicu,cisto da vidim da li biti nekog povecanja prinosa.
Sto se tice aktivnih materija,Elatus i Ascra pro dele prvo mesto.
 
Interesuje me da li je neko koristio od Syngente Elatus era u drugom tretmanu (kod cvetanja). Kakva su mu iskustva? To je noviji preparat od njihovog Amistar extra.
Elatus era i ascra vam najbolji uspjeh pokazuju na zastitu zastavice u psenici i jecmu. Ukoliko imate ozbiljan napad septorie onda ce vam oni jedino rjesiti najbolje nju. Malo i povecaju list zastavice vidite gdje je tretirano necim drugim manji list zastavice bude
 
Ja pitao kod mene u apoteci i cena je 7 hilj i nesto za 1l. A ide ga 0,8 po ha. Malo da razmislim pa cu odluciti. A kazu da je bas dobar i da produzava efekat zelenog lista odnosno nalivanja zrna.
 
Tako i meni rekli za ecobooster to odlicno naliva zrno kad prskam u cvetu veci prinos i bas sam ga uporedio na jednoj parceli sa ureom sto sam topio..isti k.. na kraju bilo,nema razlike u prinosu samo sam bacio pare na pisacu jer tako smrdi..nadovezao sam se samo,a sto se tice fungicida na ovako skupo seme bolje da se radi zastita ako hocemo da ima rod...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ti busteri, yare mile, i ostali dodaci gde samo prodavci vide jasnu razliku izmedju tretiranog sa tim njihovim i ne tretiranim su sve samo nacin da nam izvuku jos koji dinar iz dzepa.

Probali smo svasta, eksperimente razne radili, cak smo i ove godine probali neki pomagac, nista to ne pravi toliku razliku da opravda cenu kostanja.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I ja volim da vrsim te eksperimente i na kraju mi se bije po dzepu samo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam pre dve nedelje prskao pšenicu Lancelot-om, ali mi nije suzbio mrtvu koprivu onu što ima crvenkaste listove i ljubičaste cvetiće.
Da li bih smeo sada da ponovim prskanje protiv korova, ovog puta Bonacom + Metmarkom?
 
Duelt Ultra i Fastac,gledam na netu koliko im treba do usvajanja pre kise ,za epoksikonazol iz fungicida kaze sat vremena,nisam nasao za drugu a.m koliko je potrebno....Za fastac dok se ne osusi na povrsini lista ...
''Alpha-Cypermethrin 250 SC Insecticide is rainfast after spray deposits have dried on the leaf surface.''
 
Nazad
Vrh