Fungicidi u strnim žitaricama

Evo jedno pitanje,za bolest u psenici kupujem standardne prizvode koji se nalaze u prodaji kod mi je komsija radio sa Tebushom i da za malo para moze mnogo vise da se uradi njiva ,a ja odem kod gazde apoteke i on me savetuje da to nije dobro i da kupujem preporucene preparate za te bolesti,dali je neko radio sa ovim preparatom i kakav je efekat..
 
tebokunazol je jako dobra aktivna materija za lisnu rdju, a to je glavni problem u prvom prskanju pored septorije, tako da je tebusha odlican jeftin preparat, ali je jedna aktivna materija i nije bas skroz kompletan.
U vecini godina resava problem u prvom tretmanu.
 
ja sam prosle godine za prvo prskanje koristio presing,on sadrzi propikonazol i prilicno dobro se pokazao.sad gledam sta uzeti za drugo prskanje a da ne bude nesto papreno skupo.nasao sam RIZA 250EW,ona sadrzi tebukonazol ali od kolega sa foruma sam cuo da ta materija nije dovoljna za zastitu klasa.sto se tice cene nije losa,nesto manje od 3000 dinara je litar
 
Ne postoji najbolje. Svaka godina je za sebe. Neka aktvna materija je bolje kad je hladnije, neka kad je toplije. Nekoj treba ovo nekoj ono. Generalno je sve dobro kada se primeni na vreme. A kurativno slabo sta radi radnju.
 
Danas na RTS u prilogu zadruga kod mihajlova (mesto pored Zr) kazu dolazi do pojave sive pegavosti (septorije) na donjim listovima kod psenice i mrezaste pegavosti kod jecmova. Moraju se sutra obici parcele za svaki slucaj, to je moj reon, mada je moja kasno sejana. Do sada sam u prvom tretmanu koristio Bumper sa 2 aktivne materije ako ima pegavosti ne znam da li njega koristiti? do sad nisam imao iskustva da mora da "leci" psenicu nego samo preventivno.
 
Naravno bez temperature nista ali nije na odmet znati kakvo je stanje, i sad treba razmisljati o nabavci fungicida pa zato pitam za Bumper.
 
panonac radio sam ja tebusom prosle godine deluje mi u redu ali i nije bio neki napad bolesti hteo sam i ove kazu mi poskupila zbog dolara 2200 din litra posto je tebi nude koja cena
 
Stigli dopinzi za psenicu:

5u0pjs.jpg
 
Nazad
Vrh