Fungicidi u strnim žitaricama

Pogledaj u temi ,,Psenica", vec ima leme.Ja stavim sad jednu bocicu(100ml) Fury-ja preventivno.
Isto kad idem fungicidom isto jednu bocicu.Pretprosle godine sam se opekao, tri puta sam prskao protiv leme.
Tako da mi je preventiva jeftinija i efikasnija.
 
Posto nemam iskustvo sa prskanjem psenice sa fungicidima jer kod nas to niko ne radi, pitao bi sta je bolje pomesati sa Sekatorom, Falkon ili Prosaro? Koja je cena Prosara? I do kada je psenica zasticena s obzirom da je sada visine 30 cm a tek je polovina Aprila.
 
Posto moj dobavljac nije uspeo da obezbedi presing,sta mi savetujete za ovaj stadijum psenice.. .ima na raspolaganju duet ultra i neke kineze.
 
Sutra sam resio da prskam psenicu SEKATOR+CYCOCEL+FUNGICID+FASTAK,da li je ispravna odluka sta mislite?Ne mogu po drugi put da prskam psenicu grehota me :osmeh:
 
Bamper (2680.00 din ) ili Riza 250ec (2780.00).Nisu kinezi :ppozdrav:
Mada bi najbolje bilo Bamper sada a Riza u klasanju
 
Ovo sunce je jače nego 10 doza prosara.Sve te gljivice, fuzarioze, pepelnice i ostala go...na se jako slabo paze sa suncem....
 
Fala Bogu ima se i šta ,pa šta fali još malo uložiti u Prosaro i i zaštititi u klasu .Može biti i te kako kiše ,maj juni.
 
Nazad
Vrh