FREZA prikljucak za traktor

jel možda znaš mjeru semeringa na kardanu, i ležaja na rotoru, suprotno od reduktora
 
Ima li neko iskustva sa međurednom obradom u voćnjaku Rototilerom. Interesuje me da li Rotottiler pravi plužni đon ?
 
Gledam polovnu EBERHARD frezu 1,6 na točkovima.
Interesuje me da li je to bolja varijanta od skija i po pitanju štelovanja dubine i po pitanju hoda po oranju jer neću raditi u voćnjaku
Nedostaje zadnji lim-zavesa, pa da li na zadnji lim ugraditi neku dasku za ravnanje?
Ima li ko šta pametno da predloži, posavetuje.
Freza se nabavlja isključivo za pripremu istanjiranog oranja pred setvu luka u oktobru. Dosta teška zemlja i po pravilu ne iskisne dovoljno od oranja u julu/avgustu do tanjiranja pred setvu. Dva tanjiranja pre nedelju dana nisu bila zadovoljavajuća ove godine tako da je sejanje mašinom bilo kao na rodeu, pa još gomilanje slame,.....::samo bes::
Mislim da je freza lagana. Reduktor u sredini i po 4 grupe noževa sa obe strane. Obloga od lima, vešanje i vratilo, nema mnogo gvožđa.
 
Nije šala , za mene je to igračka.
Nije da to nije freza , uradi i ona nešto ali ako već kupuješ onda uzmi nešto ozbiljnije.
 
Čitao sam na 17-oj strani o frezama koje vrte kontra smera kretanja i komentar da bolje sitne ali da su veće opterećenje za traktor.
Kako se zovu te freze?
Da li okretanje motičica kontra daje rezultat?
 
Jel ima neko iskustva sa ovim frezama, kako su se pokazale? Imam 1,5ha vocnjaka za rad i eventualno nesto za zitarice da pripremim ako ima potrebe, znaci nisam zahtevan mnogo.cena je pristupacna veoma, plus ima subvencija tako da dodju jeftinije od polovne.
 
Ja imam FPM 1.85 pomijerajuća kupio je 2018g ali planiram sledeće godine uzeti isto FPM ali 205 i sa 6 noževa.
 
Jel ima neko iskustva sa ovim frezama, kako su se pokazale? Imam 1,5ha vocnjaka za rad i eventualno nesto za zitarice da pripremim ako ima potrebe, znaci nisam zahtevan mnogo.cena je pristupacna veoma, plus ima subvencija tako da dodju jeftinije od polovne.
Radim sa takvom vec 5 6 godina. Nemas brige slobodno kupi. Nozevi jeftini za promenu. Ja sam do sad potrosio 5 6 garnitura nozeva, to ri dovoljno govori koliko sam radio, izlupala je boga oca, kamenja, panjeva, svakakve zemlje i nista joj nije falilo.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam do sad potrosio 5 6 garnitura nozeva, to ri dovoljno govori koliko sam radio,
Za 3 godine? Ok, govori o tome koliko si radio, ali mnogo više o kvalitetu istih...Ali da, koliko para - toliko muzike...I ja sam u planu da zamenim onu tešku IMT frezu...Ova mi zapala za oko baš zbog cene...pa bih imao par pitanja...
1.Ima li dovoljnu težinu kako ne bi skakala po njivi ?
2.O kvalitetu noževa si pisao, kakva je sa lagerima na osovini i kvalitet semeringa?
3.Kakvi su trgovci ovi iz Raške...imaju li uglavnom robu na stanju i kakva su generalna iskustva drugih (one koje možda poznaješ) sa njima u isporuci na kućnu adresu, a da nisu baš blizu Raške?
Pozdrav.
 
Za 3 godine? Ok, govori o tome koliko si radio, ali mnogo više o kvalitetu istih...Ali da, koliko para - toliko muzike...I ja sam u planu da zamenim onu tešku IMT frezu...Ova mi zapala za oko baš zbog cene...pa bih imao par pitanja...
1.Ima li dovoljnu težinu kako ne bi skakala po njivi ?
2.O kvalitetu noževa si pisao, kakva je sa lagerima na osovini i kvalitet semeringa?
3.Kakvi su trgovci ovi iz Raške...imaju li uglavnom robu na stanju i kakva su generalna iskustva drugih (one koje možda poznaješ) sa njima u isporuci na kućnu adresu, a da nisu baš blizu Raške?
Pozdrav.
Kolega nisam rekao da je 3 godine kod mene, vec 5, 6, mada mislik da je 6 ipak. Sto se tice potrosnje nozeva, probali smo i neke druge da stavimo, istom brzinom se trose. I na drugim frezama se tako trose nozevi u nasoj zemlji, jednostavno ima dosta sitnog kamena i ne mogu da traju previse. Ja na mojoj do sad nista nisam promenio, sem nozeva. Ujak je isto uzeo kad i ja, mada je on dosta vise radio, otprilike 10 garnitura nozeva je potrosio ako ne i vise i prosle godine mu je stradao zub na konusnom ili tanjirastom, mada mislim da je vise negova krivica, koristi kardan bez lamele i onda svaki udar u kamen i slicno trpi konusno tanjirasti. Platio je 80e cini mi se komplet konusno tanjirasti, lezajeve i semeringe za reduktor.
Promena nozevaa menuopste ne opterecuje finansijski, jedino stocje dosadno odvijati i zavijati 54 komada (freza zahvata 185cm).
Inace jedan noz kosta 1,2e ili ti 140din sto je po meni dzabee. Za bilo koju imt frezu noz kosta 3e.
Freza je dovoljmo teska za sve. Ne mogu reci da ima masu kao neke teske strane freze, ali je daleko daleko od lakih freza. Frezirao sam neorane ledine bez problema.
Za kupce iz raske i dostavu ne mogu nista vise da kazem. Prodavaca ima vise tamo, cene su sve tu negde. Isli smo licno da uzmemo pa oko dostave ne znam nista.
Imam samo ova dva snimka od rada sa njom..
Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
To odprilike svake godine promjena noževa, pa koliko ha uradi za godinu dana. Moj rođak na RD promijenio noževe posle oko 400 ha rada. Ja godišnje sa mojom frezom uradim oko 4ha i za 4g nevidim da se išta potrošilo.
 
Ne bih znao koliko hektara, uzmimo u obzir da se frezira 95% prvom sporom tako da mi to merenje povrsine nije merodavno. Vecinom radim usluge, sto njivee, sto baste, ali recimo 12 15ha i gotovi nozevi. Otprilike tolikk mi traju i raonici na plugovima.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
url=https://postimg.cc/xJYLF3Fg]
20211209-115120.jpg
[/url]




Evo kako izgleda posle oko 16ha rada. A paker valjak i greda za ravnanje vrijedi pola freze.
 
Jel ima neko iskustva sa ovim frezama, kako su se pokazale? Imam 1,5ha vocnjaka za rad i eventualno nesto za zitarice da pripremim ako ima potrebe, znaci nisam zahtevan mnogo.cena je pristupacna veoma, plus ima subvencija tako da dodju jeftinije od polovne.
Imam takvu frezu godinama, i o njoj mogu reci sve najbolje. Moja je 160cm i nosi je 539, pokriva oba tocka. Pogon preko zupcanika, 6 moticica po flansni, 8 flansni = 48 moticica. Freza ledinu bez problema a o oranju da ne pricam, moze dublje frezirati nego sto moze 539 uzorati. Teska je oko 300 kg i nema odskakanja.
Da ne zameri kolega Miladin ova njegova freza a i slicne Deljanin FPM itd su igracke naspram ove freze. Imao FPM od 160 i kada sam video sta i kako rade ove freze prodao i kupio ovu, kao i dosta ljudi koje znam. Osovina koja nosi moticice je najmanje duplo deblja od ove na slici i nozevi nisu onako ravno polozeni na 90stepeni a i pogon je preko lanca a kod ove iz Raske preko zupcanika.. Dobije se lamelni kardan koji spasava mnogo toga, od male lamele na traktoru do same freze. Inace uz ove na slici od kolege freze koje su uzgred budi receno sitnilice se ne dobija lamelni kardan. Bar ranije nije isao. Za zitarice do 10cm mogu.
Inace ova iz Raske je veoma dobra kopija SICMA italijanske freze.
A za moticice sto menja cesto kolega Alen mislim da je do zemlje ipak, posto kaze da mu i raonici relativno kratko traju. Moja je grubo racunato isfrezirala 30-35 hektara i tek su na pola. Ali ja nemam njive pjeskuse kako kod nas kazu a izgleda da kod Alena u Prijepolju ima dosta takvih njiva.
Jedan drug u jednom selu kod nas isto ne moze sa raonicima da sastavi nekoliko hektara i ako navaruje platne od gibnja, a tek sa frezom, sami pesak.
Za ove pare bolje ne moze.
 
Poslednja izmena:
Jasno mi je da ima boljih freza od ove moje ali ja nisam mogao naći bolju na pomijeranje pošto ulazim i u plastenike pa mi treba sa bočnim pomakom. Ako neko zna za bolju od fpm sa bočnim pomakom neka napiše pošto planiram mijenjati za veću frezu.
 
Nazad
Vrh