Formiranje manjeg vinograda ( 150 čokota )

Posto je ova godina bila losa skoro u svemu tako je i na mom novom vinogradu nastalo dosta stete od vrucine tako da se od tri reda dva opstala a jedno 25 cokota se osusilo i otislo u nepovrat.. Sad planiram da presadim lozu i napravim od tri dva reda i posadim jos 2-3 nova reda pored ovih starih..
Bice i slika uskoro da vidite kako to izgleda.
 
Moj ti je savet da ne presadjujes vec primljenu lozu,opet ces biti na pocetku i postoji mogucnost da se osusi ako bude vrucine kao ove godine.A sto lepo ne popunis sa istom sortom prazna mesta prve tri cetri godine ce se primecivati razlika u starosti loze posle ce biti kao da su vrsnjaci.Ove sto su prezivele susu zagrni da ne bude stete od zime,na prolece popuni novim sadnicama i bice to divan vinograd. pozdrav
 
Bio da obidjem vinograd i imao sam i sta da vidim komsija pustio stoku u lozu i stoka pojela sve listove ::lose:: ali koliko sam primetio grancice nisu pojedene tako da sam je zagrnuo a na prolece cemo videti sta je prezivelo a sta ne..
 
Zima mi je odnela dosta cokota vinove loze,nisu izdrzali niske temperature,leto pak prepolovilo mlad zasad/odnela susa i vrucina/,sad me muci jedna dilema kad posaditi kaleme dali u jesen ili rano u prolece.Razmisljam se da posadim sto je pre moguce s proleca mozda ce uspeti da se bolje uzile pre velikih vrucina.Za jesenju sadnju sam zakasnio a za prolecnu nisam siguran sta bi bilo najbolje ,do sad nije bilo kasno ni do maja a i klima je bila blaza, kad sad saditi kad su nam leta paklena.Vinova loza je mediteranska biljka tamo su leta uvek vrela nije mi jasno kako odnosno kad oni rasadjuju lozu?Neverujem da i oni imaju bas ovoliko problema sa letnjim isusivanjem mladog zasada.Mozda mi negde gresimo neznam...Ima li neko neku ideju kako pobediti letnju zegu,voda nije problem zalivacemo, ali sunce...:sta:

- - - - - - - - - -

@ mali paor
dobro je de si zagrnuo lozu to si svakako morao uraditi,a sto se tice stoke bas i neznam na koga se to odnosi.Listovi joj i inace sad netrebaju i nemaju nikakvu ulogu
 
Mali Paor
Listove bi i onako orezao na mladim kalemovima . Najvaznije je da ih stoka nije polomila.

drotos
Ako imas vode za polivanje u trenutku kada su najvece suse onda problema nema. Samo dobra protiv korova.
Ja mislim da jos uvek nije kasno za jesenju sadnju . Ako i ne zasadis sada onda u rano prolece i pesma.
 
Drotos u mom ataru ja mislim da kad bi sad u jesen posadio kalemove na prolece ih vise ne bi bilo, e sad kako je kod tebe ne znam..
 
E ovako posle uzasnih vrucina i suse koja je bila prosle godine i toga da mi je komsija uterao ovce i krave u lozu od nekih 100 loza prezivelo je oko 63-4 sto je zaista lose ali sve sto je bilo u nasoj moci smo uradili sad nas ceka postavljanje ozbiljnijih kocica, nisam poneo bio fotoaparat ali kada budemo postavili kocice stavljam slike imam samo jedno pitanje koje duzine da budu kocici otprilike da se ne zeznem i stavim prekratke?
 
Sasvim je dovoljno da budu 3 x 3 cm duzina ne bi trebala da bude manja od 1.2 metra. Po mogucstvu da budu bagremovi, to je idealno.
 
Pozdrav svima.
Drotos, zupa100, podsada je odradjena, u ovaj red razmak izmedju kalemova je 60-70cm

Pozdrav.
 
Koji nacin sadnje je bolji? Na spalir sa zicom ili na gidzu? Ako sam dobro procitao kad se sadi na gidzu sadi se na rastojanju 1m x 1m? Koje su prednosti i nedostaci i jednog i drugog? Hvala
 
Nekako se nadjoh u ovoj temi a “mlad” sam da otvorim svoju pa ajd da je iskoristim…
Odakle da pocnem a da bude ukratko… Nas stari vinograd, koji je jos deda posadio, je poziveo oko 70 godina. Zadnjih 10-15god (mozda I vise) zemlja je odmarala I jedva nabedih oca da ponovo zasadimo vinograd. On ima dosta iskustva a ja citam strucnu literaturu (VInogradarstvo od I.Avramov-a).

Plan je bio da zasadimo toliko vinograda da deca imaju sta da jedu a mi da napravimo malo vina koje bi imali da pijuckamo tokom godine. Nista vise od toga. Sredili smo plac, doboko oranje, ciscenje, tanjiranje, drljanje…zemlja usitnjena sve OK. Gajicemo lozu na cokote, kao I pre. Kvadratni raspored za taj nas mali plac. 1.2m x 1.2m, dovoljno da prodje freza izmedju cokota bez ikakvih problema. Izracunah da ce biti 324 cokota vinove loze. Plac je osuncan, blagi pad ka Jug-u, blizu kuce, moze I da se zalije lako I po potrebi.

Sto se sorti tice, odlucili smo se da zasadimo 4-5 sorti koje su nasem starom vinogradu uspevale I pre, da kazemo proverene… Ima ih 5 ukupno: Hamburg (100 kom), Prokupac (102 kom), Lisicina (Plovdina, 45 kom), Smederevka (45 kom) I Tamjanika (32 kom). Tako je ispalo.

Kopali smo duboke rupe, 40-45cm. Svaku parafinisanu sadnicu smo umakali u razvodnjeni stajnjak, stavljeli na dno, prekrivali korenje sa peskom I sitnom zemljom, zatim jos malo zemlje da se popuni pola rupe. Onda jos po lopata stajnjaka (dobro zagorelog – I da ne ide na koren) pa zalivanje sa nekoliko litara vode I blago gazenje u isto vreme (da izbegnemo potencijalne vazdusne cepove). Onda ostatak zemlje do vrha I opet zalili malo.

Posle par nedelja smo pobili I kolje, odmah da kasnije ne bi ostetili lozu. Bagremovo, strugano, 3.5cm x 3.5cm I visine 120cm. Posle pobijanja visina kolja je recimo oko 90cm. Sadnja je zavrsena oko polovine Aprila, kolje malo kasnije. Evo proslo je vec 30-40 dana od sadnje I situacija je sledeca: Sve sorte su lepo krenule sem Hamburga. Prekjuce sam izbrojao da jos uvek nije krenulo oko 60-ak loza (da kazemo 20%) a sigurno 50 od tih 60 njih je Xamburg. Ne znam zasto, uslovi su svima bili isti. Kazu da je osetljivija sorta, neznija, verovatno su u pravu ljudi. Ove sadnice koje su krenule, razlicitih su velicina, ima ih od 2-3cm pa do 20-25 cm vec poneke.

Covek koji mi je prodao sadnice kaze da cekam kraj Oktobra I da tada vrsim popunu a do tada nista da ne diram. Time stizu I prva pitanja… Sta vi mislite o popuni? Jesen ili prolece? Takodje, da popunim sa ovim sortama koje vec imam u vinogradu I koje su se primile lepo?

Takodje, vec smo frizirali vinograd I 2 puta smo ga lagano kopali motikama oko cokota, unistavali korov kojeg iskreno nema uopste mnogo ali volim da bude sto cistija situacija.

E sad, iskreno, ja bih zeleo da koristim sto je moguce manje hemije pa makar I znao da cu da imam pola prinosa nego sto bi imao sa upotrebom raznih sredstava. Do ovog trenutka nista od hemije nije korisceno a verovano sam mozda I morao nesto? Sta je minimum od koriscenja sredstava u vinogradu I kada koristiti iste (pre kise, posle kise…)? Prevashodno mislim na plavi kamen ili sta se vec koristilo pre, nisam bas siguran. Sta me savetujete da primenim od mera u toj prvoj godini u tim prvim trenucima a da je kao st rekoh minimum?

Mozda nesto od procesa koji smo primenili tokom sadnje nije dobro, mozda se vi ne bi slozili sa tim, ali to je vec uradjeno, tako kako je I nema nazad. Sad se javljam da se posavetujem sa vama za ostale korake jer iskreno nisam ni znao za postojanje ovog foruma do pre neki dan…
 
Sto se tice popune posto nemas rezervnih kalemova moras sacekati jesen i ako je moguce tada sadi.

Izbor sorte je tvoja stvar, ubaci jos koju sortu npr Muskat Italiju, Moldavu ili Kardinal . Da bi u svom vinogradu imao grozdje tokom cele sezone od ranih do kasnijih sorti zrenja.

U prvoj godini vegetacije najvecu paznju posveti borbi protiv korova (bez upotrebe herbicida prve 4 god).

Takodje gresis oko ne upotrebe hemije . Npr ne prskaj protiv plamenjace ove god i rekao si cao svom vinogradu u nastanku.
Znaci prskanje pod obavezno protiv plamenjace i pepelnice redovno da bi loza lepo sazrela .

Ako si u mogucniosti polivaj svoj vinograd . Kalem je jos mlad i nema dovoljno razvijen korenov sistem da se bori sa velikom susom.

Za pocetak tolko nadam se da sam bio od pomoci.
 
Wlayco, bravo , na samoj odluci!!! Čestitam!!!
Lepo si to odradio po svim "pravilima" , bar meni poznatih... Ne popunjavaj ništa sad u ovom periodu , jer je kasno za sađenje vinove loze , evo nam leta uskoro. Zadnjih godina, je počela neka "moda" da se svo voće i vinova loza sadi u jesen. Stavio sam to pod navodnike , jer izgleda da su u pravu, pa tako i ti ostavi to za jesen , a sada ( tjt. tokom leta) zalivaj, da bi nadoknadio tu razliku jesenje i prolećne sadnje...
Što se tiče prskanja, i ja sam sličnog mišljenja kao i ti...ali...Nekad se prskalo samo plavim kamenom, odnosno bordovsjkom čorbom , i to je bilo dovoljno, ali...Drugo vreme je došlo...Ako me pitaš šta to znači...Prvo podloge za te kaleme su "savremene" tretirane su od početka...samo okruženje je puno razne "hemije" iz različitih izvora...tako da ti prskao ili ne, hemije će biti na grozdovima...dalje nametnici koji napadaju vinovu lozu , a i tako mlade i nežne biljke vinove loze, kakve su sad u ovom trenutku, napada "sve živo"..Kažu ( ili kazivali su, jer svi koji su meni to kazivali nisu više sa nama) stari ljudi da prskanje ili ne prskanje vinove loze na vreme , nosi rizik od manjka roda i sledećih sezona tjt. iduće godine se oseti kako je tretirana ( mislim na sve ukupan odnos) vinova loza ove godine...
Moraš je zaštititi i od gljivica i od paukova i od insekata...kao što ćeš je svakako štititi , recimo od ulaska koza, svinja i kučića koji bi se igrali po vinogradu , ali bi napravili veeeliku štetu...
Što se tiče asortimana, svakako ubaci kardinal jer to je rana a izuzetno privlačna sorta za decu...
I tako, želim ti puno uspeha u formiranju tvog vinograda!!!
 
Mislim da je sve receno, samo da se nadovezem sa par konstatacija.
Loza koju budes sadio na jesen, stici ce za godinu dana ovu sto si sadio u prolece, tako da nista nisi izgubio.

Sto se tice prskanja u prve dve godine, dovoljno je da ides sa bakrom preventivno pre padavina.
Uslovi za plamenjacu su ostvareni tako da ti savetujem da isprskas sada protiv plamenjace nekim sredstvom na bazi bakra, a na dalje da pratis vremenske uslove i stitis.
 
Tomix, gandragad, nenad88, hvala vam svima na brzim odgovorima, savetima i podrsci, zaista cenim to! Vidim da sam na pravom mestu :)

Za popunu je to u redu, cekamo jesen pa polako. Nadam se da je Kardinal manje nezniji od Hamburga pa cu sigurno dodati njega i jos koju sortu da popunim te praznine.

E sad, sto se prskanja tice, svi se slazete, plavi kamen odnosno sredstva na bazi bakra odmah. Samo mi treba pojasnjenje oko tacnog vremena kad se prska.
I vi i jos jedan kolega sa foruma "zupa100" rece u drugoj temi "Apsolutni minimum je plavi kamen ili bilo sta na bazi bakra svaki 6-7 dan do npr. Sv. Ilije (pocetka avgusta). Bas bas...i to preporucenom dozom da ne izgoris mladare. Iza tog perioda prema potrebi." I nenad88 rece "a na dalje da pratis vremenske uslove i stitis".

Sta to tacno znaci?
Ima li veze ovo nase prskanje sa kisom tj. da li ide pre kise ili posle kise odmah ili jednostavno da prskam svake nedelje kao sto kolega zupa100 rece?


 
Nasi stari kazu bolje prskati pre kise no posle , ili bolje prskati i posle kise no nikada.

Prskanje se vrsi preventivno da ne dodje do infekcije .

Ako prskas kontaktnim sredstvom zasticen si do 14 dana od prskanja ili do prve sledece kise( na to je Nenad mislio kada je rekao da pratis vremenske uslove).

Ako pak prskas sistemicnim sredstvom miran si i ako pada kisa jer stiti biljku 10-14 dana (zavisi od kolicine padavine).

U sustini sve stone sorte su neznije od vinskih .Hamburg i Kardinal slicni za odrzavanje.
Kardinal ranije sazreva.
 
Dobro, vazno mi je da znam da vinograd moze da se prska cak i u ovako ranoj fazi (plavi kamen odnosno sredstva na bazi bakra). 14 dana max ako nema kise. Razumeo :)
 
Nazad
Vrh