Folijarna prihrana

Amalgerol i Haifa Poly-Amin ? Neko koristio ?
 
Ja soju prskam, sa Bormax-om, Fertileader, i NPK 20:20:20+Te, ne mesam ih sve, nego posebno koliko cega imam, i mogu vam reci da se Fertilleader super pokazao
 
Pitanje, koliko kg ruske ure da rastvorim na 300 litara vode ( 2 kj sa 300 l opriskam) u kukuruzu a koliko u soji na istu količinu vode. Da li je bolje prskati dva puta sa manjiom količinom ili odjedom sve?
 
Da ne duzim...soja sama proizvodi azot i kad joj se da folijarno samo se zbuni i prestane ili bar smanji fiksaciju atmosferskog azota. Kacio sam po raznim temama i dokumentovao slajdovima Prof. dr Jovana Crnobarca.
 
Da ne duzim...soja sama proizvodi azot i kad joj se da folijarno samo se zbuni i prestane ili bar smanji fiksaciju atmosferskog azota. Kacio sam po raznim temama i dokumentovao slajdovima Prof. dr Jovana Crnobarca.
Koje folijarno preporucujete za soju? Nije baceno nista zaoravajuceg, pa sam mislio da je prilikom prskanja malo prehranim preko lista.
 
Nesto na bazi Bora.
SOJA

Soja je ratarska kultura iz familije leguminoznih biljaka, odnosno biljaka koje imaju sposobnost da svojim korenom stvaraju simbiozu sa korisnim mikroorganizmima u zemljištu. Pomenuti mikroorganizmi fiksiraju atmosferski azot i prevode ga u pristupačni nitratni azot za gajenu kulturu. Zato je jako važno da se u osnovnom đubrenju zemljišta, pre setve, vodi računa o količinama azota tj. da se smanji količina osnovnog đubriva pri obradi zemljišta, a da se ostale potrebne količine hranjivih elemenata dodaju u toku vegetacije kroz folijarna FitoFert đubriva.
Bor na useve soje ima višestruki efekat: utiče na porast korena, poboljšava fiksaciju azota, podstiče razgranatost i cvetanje, produžava trajanje i oplodnju cveta, uvećava broj zrna u mahuni.
 
Molibden i Bor . Prvi podstice azotofiksaciju tj . aktivnost kvrzica , a bor povecava broj zrna u mahuni i oplodnju, pomaze pri transportu materija u biljci .
 
Poslednja izmena:
Gledaj ovo mlade ratare al pucaju od znanja, al nisu još ni fakultet završili?! Šta že tek biti kad završe? :osmeh:
 
Nazad
Vrh