Folijarna prihrana

Ja sam radio prost ogled na pšenici sa 250ml/ha+rastopina amoulfana.Tu gde sam prošao prskalicom ima značajno lepšu boju lišća i ima pologa.Tamo gde nisam radio,a na istoj je parceli naravno, za čudo da nema ni pologa niti te modre boje lišća.Po viđenom vidim da ima efekta.
Ja sve kukuruze idem sada sa 6kg/ha AN-a,a drugi put ću one zaostale njive sa fitofert liquid 4l/ha.Za fitofert čekam veću lisnu masu.Bioplex nisam uspeo da kupim jer ga nema juče i danas.
 
Definitivno najbolji, najvise njega koristim......Gde hoces da ga primenjujes? Dosta puta sam probao vodotopiva djubriva , razne kombinacije ali bez wuxala nista.
 
Jel koristio neko kao folijarnu prihranu Bioplant Floru,i šta mislite o ovom tečnom đubrivu?
 
Jesam ja na jednoj njivi, prskao kukuruz koji je dosta kilav .Mucio se u prvim danima, bilo i napada pipe i nejednakog nicanja. Mislim da opet idem tamo sada sa nekim drugim djubrivom folijarno, mozda i otopina uree, videcu.
U vs je cena flore 1900din/1l, a ide 1l/ha
 
Kupih danas BIOPLEX, 250ml za 1ha. Ae sad, ko ima iskustva, sa čim je najbolje da pomešam? Kukuruz je 6-10 list. Ja planiram sa fitofert liquid... Nov sam u ovom poslu, a bez iskustva ništa...:ppozdrav:
 
I ja imam jedno pitanje za kolege.Dali ste radili sa pancevackim UAN-om?Kazu 5 kila na lanac,a cena je 29 dinara.Dal je to dovoljno,posto vidim u prospektu da bi trebalo dosta vise.Ima li iskustava neko?Hvala.
 
Ovde su napisali da moze i folijarno 0.5-1%
Koristi se za potpunu i dopunsku azotnu ishranu različitih biljnih vrsta za:


  • osnovno đubrenje (nakon žetve), radi ubrzanja razlaganja žetvenih ostataka, do 100 litara/ha,
  • predsetveno đubrenje i/ili pre sadnje, 100-300 litara/ha,
  • prihranjivanje u toku rane vegetacije, 100-300 litara/ha,
  • dopunsko prihranjivanje preko lista (folijarno), u kasnijim fazama vegetacije, 1-2 puta, sa rastvorom UAN-a 0,5-1,0%.
kopirao sa stranice
http://www.hip-azotara.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=78&Itemid=114&lang=lat

...a posle u tabeli za kukuruz folijarno nema nista, malopre video :sta:

Da imam vremena, bas bi probao jedan prohod.
 
Od ovih folijarnih prihrana koje su radjene u mojoj okolini vidim da je lisna masa neverovatno nabujala za razliku od ovih prihranjuvanja u spartanju koje sam ja radio,valda ce se ujednaciti?
 
@grunt
Ne moze folijarno ni u kom slucaju da zameni osnovno zemljisno djubrivo.Ti koji su radili folijarno mozda su unosili i azotna djubriva u medjuvremenu pa kukuruz izgleda dobro.Svejedno,daju nekog efekta folijarna,ali bez azota preko korena u potrebnim dozama,slaba vajda.I,naravno,najvise zavisi od samog zemljista i njegove opskrbljenosti makro i mikro-elementima,hemijskog sastava,humusa...
 
Danas prihranio folijalno kukuruz sa FOLIGAL SUPER 2lit i 2kg uree (300lit na 80ari)

t0ks9x.jpg

2e5urrn.jpg
 
Definitivno najbolji, najvise njega koristim......Gde hoces da ga primenjujes? Dosta puta sam probao vodotopiva djubriva , razne kombinacije ali bez wuxala nista.
Ja bih Wuxal boron primenio u soji kad budem prskao sirak jedno 0.5l da vidim da li će biti nekog efekta .
 
Nazad
Vrh