Folijarna prihrana

Jel neko ima siskustvo sa nekim Ruskim preparatom cirkon??? ja sam tretiro svu soju 40ml po HA prvi put I sada u cvetanju 50ML po HA drugi put.....I ostavio sam jednu parcelu pola neoprskanu pa cu da vidim dali je uticao nesto na prinos....
 
Da li je neko od vas koristio ksc djubriva za prihranu, i kakva iskustva ima sa njom ???
 
Ja sam folijarnu prohranu obavio sa fertilovom ureom rastvorenu u prskalicu 8 kg na 440l i sve to isprskao na 3 kj.
Druze ,slaba je ta koncentracija, nece ti izgoreti kukuruz sigurno ,a nece bas mnogo ni pomoci.Ja u 600l prskalicu stavjam mali dzak od 25kg ureje i oprskam 6kj, prosle godine sam tako isto radio ima i slika postavljena, ima i kontrola ostavljena, ovaj oprskani je vislji za oko 15-20 cm:ppozdrav:
 
Ja planiram da idem 15 kg na 330l i da odradim 1 ha.U brošuri o urei piše da kukuruz ide od o,6 do 6 % na ha.Pitanje je, kad budem išao sa ureom je li mogu odmah i da ubacim sredstvo da pobijem gamad tj. plamenac ili moram posebno.Možda i smanjim dozu urje,10 kg na 1,5 ha.
 
kosta kolko hektar zemlje vecito,1800din po ha!Nisu nirmalni a preporucuju dva puta,pa onda bolje jos 100 kg vise npk nego ta sranja.Svi sto fale a nisu uradili kontrolu pricaju gluposti.Uradite pola njive sa a pola bez i onda recite.Ja sam uradio kontrolu i uvideo .
 
Jel neko ima siskustvo sa nekim Ruskim preparatom cirkon??? ja sam tretiro svu soju 40ml po HA prvi put I sada u cvetanju 50ML po HA drugi put.....I ostavio sam jednu parcelu pola neoprskanu pa cu da vidim dali je uticao nesto na prinos....

Ja sam upravo poprskao soju kombinacijom Cirkon 40ml/ha+Slavol 7l/ha+Corum 2. prskanje 0.9l/ha+okvasivac Dash 0.5l/ha. Videcemo sta ce ispasti do kraja.
 
Sa litrom mozes oprskati malo vise od 10ha posto se prska kada je mala i u cvetanju ako zelis pravi efekat...givirim za cirkon...ide ti 40ml po HA kada je mala soja i kasnije 50ml po HA kada je u cvetanju....ali ja sam iso 50ml prvi put po HA i 50ml drugi put po HA pa cemo vidimo sta ce biti.....
 
Sa litrom mozes oprskati malo vise od 10ha posto se prska kada je mala i u cvetanju ako zelis pravi efekat...givirim za cirkon...ide ti 40ml po HA kada je mala soja i kasnije 50ml po HA kada je u cvetanju....ali ja sam iso 50ml prvi put po HA i 50ml drugi put po HA pa cemo vidimo sta ce biti.....

Ja sam mislio na jedan prohod prskanja. Svuda pise da se koristi 40ml po ha a ne 50ml. Mislim da necu ponavljati Cirkon vec neku speciju na bazi Bora.
 
Uzeo sam fitofert bormax 2kg/ha i to cu odraditi zajedno sa fuzilejdom ostaviću i kontrolu da vidim razliku
 
Nazad
Vrh