Folijarna prihrana

Pratim madjarski forum, tamo masovno rade fungiicde u suncokretu
fungicidne tretmane nisam radio do sada .................
Bor se stalno reklamira da treba da se dodaje folijarno u suncokretu do pocetka cvetanja
Sumpor treba da se dodaje na peskovitim zemljistima
Prvi put radim.....preko puta ove parcele sam ostavio netretiranu za kontrolu
 
Mozda si trebao i jedan prohod na toj parceli ostaviti za kontrolu.I ja sam ove godine razmisljao o fungicidnom tretmanom ali toliko je brzo rastao da posle spartanja nisam stigao da odradim ni sirak u trake!
 
Aco batali to, nema leba od toga. Bolje prihrani sa urejom kroz prskalicu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Hehe, lepo rece kolega Mindjusar. Cisto cu probati na dve manje parcele da vidim kako ce ispasti, jednu cu ici sa ure-om a drugu slavol, pa ce mo videti :)
 
Idi na istu parcelu, jedan deo, pa drugi, ako je takva (jednolika) zemlja tih parcela, t.j. da nije "sarena" parcela...
 
I ja sam od onih sto su probali te secerne vodice, i slavol i biofor i ekobust i sta ti ja znam..hvala al od sad samo vestak i nema zime..folijarna prihrana sa vodotopivim djubrivima je vec nesto drugo,to naszavljamo sa koristenjem..
 
Slazme se u potpunosti, ali nek' svako proba, pa uvidi - pogotovo ako se radi u malim parcelama, nek' svako eksperimentise malo.
 
Ja sam 2015 godine reklamirao na tv-u preparat Bacilomix pa sam dobio odredjenu kolicinu na poklon i primenio sam ga u psenici 2 puta i mogu vam reci da sam te godine postigao licni rekord u prinosu psenice,e sada da li su se poklopile sve kocikce u proizvodnji te godine pa je bilo dobro ili je ipak taj preparat imao efekta stvarno ne znam jer sam sve parcele psenice tretirao sa njim.
 
E moj Dobrice,vidi se da si bio alav i nisi jedan deo ostavio kao kontrolu pa bi tačno znao ima li efekta ili ne.A TI DOBIO FRAJ PA KO VELIŠ,DA SVE TO POTROŠIŠ.i ONDA ONO GLAVNO PITANJE-DA LI IMA EFEKTA,OSTALO BEZ ODGOVORA!
 
Pre 3 godine radio sa slavolom, pre 2 godine radio wuxalom, prošle radio sa kristalon 20:20:20, ove godine samo šta izađe iz rasturivača to će i dobiti...
 
Kupio sam BORON za folijarnu prihranu suncokreta
Pitanje je za iskusnije kolege....koliko bi UREE folijarno mogao dodati / Ha/200L vode?
 
Nazad
Vrh