Folijarna prihrana

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
2.369
Pratim madjarski forum, tamo masovno rade fungiicde u suncokretu
fungicidne tretmane nisam radio do sada .................
Bor se stalno reklamira da treba da se dodaje folijarno u suncokretu do pocetka cvetanja
Sumpor treba da se dodaje na peskovitim zemljistima
Prvi put radim.....preko puta ove parcele sam ostavio netretiranu za kontrolu

Tomo VS

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2011
Poruka
3.098
Mozda si trebao i jedan prohod na toj parceli ostaviti za kontrolu.I ja sam ove godine razmisljao o fungicidnom tretmanom ali toliko je brzo rastao da posle spartanja nisam stigao da odradim ni sirak u trake!

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
2.030
Aco batali to, nema leba od toga. Bolje prihrani sa urejom kroz prskalicu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Aca97

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2016
Poruka
1.687
Hehe, lepo rece kolega Mindjusar. Cisto cu probati na dve manje parcele da vidim kako ce ispasti, jednu cu ici sa ure-om a drugu slavol, pa ce mo videti :)

Dulkaarpad

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2011
Poruka
2.023
Idi na istu parcelu, jedan deo, pa drugi, ako je takva (jednolika) zemlja tih parcela, t.j. da nije "sarena" parcela...

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
3.707
I ja sam od onih sto su probali te secerne vodice, i slavol i biofor i ekobust i sta ti ja znam..hvala al od sad samo vestak i nema zime..folijarna prihrana sa vodotopivim djubrivima je vec nesto drugo,to naszavljamo sa koristenjem..

Dulkaarpad

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2011
Poruka
2.023
Slazme se u potpunosti, ali nek' svako proba, pa uvidi - pogotovo ako se radi u malim parcelama, nek' svako eksperimentise malo.

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.618
Ja sam 2015 godine reklamirao na tv-u preparat Bacilomix pa sam dobio odredjenu kolicinu na poklon i primenio sam ga u psenici 2 puta i mogu vam reci da sam te godine postigao licni rekord u prinosu psenice,e sada da li su se poklopile sve kocikce u proizvodnji te godine pa je bilo dobro ili je ipak taj preparat imao efekta stvarno ne znam jer sam sve parcele psenice tretirao sa njim.

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.875
E moj Dobrice,vidi se da si bio alav i nisi jedan deo ostavio kao kontrolu pa bi tačno znao ima li efekta ili ne.A TI DOBIO FRAJ PA KO VELIŠ,DA SVE TO POTROŠIŠ.i ONDA ONO GLAVNO PITANJE-DA LI IMA EFEKTA,OSTALO BEZ ODGOVORA!

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.435
Pre 3 godine radio sa slavolom, pre 2 godine radio wuxalom, prošle radio sa kristalon 20:20:20, ove godine samo šta izađe iz rasturivača to će i dobiti...

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
2.369
Kupio sam BORON za folijarnu prihranu suncokreta
Pitanje je za iskusnije kolege....koliko bi UREE folijarno mogao dodati / Ha/200L vode?

Vrh