Fendt

ma to je 100 posto lakirano il polirano nema sanse da se moze tak sijat a da je orginal
 
Danas sam imao u ponudi ovaj traktor. Nudili mi ga za 8000.

206xvh0.jpg
 
Ma traktor je strava , ja mu nudio 5000 a on me molio da mu dam samo malo vise i traktor je moj. Sta bi dali trgovci poput ZIVE i MIKICE da su danas bili u moju situaciju.
 
Pa eto zato ga nisam ni kupio , jer je dosta mlad traktor i ima da me oderu na carinu. Boli njih uvo sto je njemu otiso motor. I da ga on meni prodao za 5 isto ga nebi kupio jer je to macka u dzaku. Pozvao me taj gazda veceras i reko mi da mu neko ipak dao za njega 7500 i da je traktor prodat.


2hs83du.jpg
5p3gxy.jpg
 
Pa eto zato ga nisam ni kupio , jer je dosta mlad traktor i ima da me oderu na carinu. Boli njih uvo sto je njemu otiso motor. I da ga on meni prodao za 5 isto ga nebi kupio jer je to macka u dzaku. Pozvao me taj gazda veceras i reko mi da mu neko ipak dao za njega 7500 i da je traktor prodat.


2hs83du.jpg
5p3gxy.jpg
opet moram da se umešam pa znao si ti da je traktor u kvaru i prve slike kada si stavljao na forum jer se vidi da je karton ispod traktora jer nema karter kao i da su u kabini delovi od motora ali si ipak to prečutao i prvo su ti ga nudili za 8000 a ti reče da je traktor strava i nudio im 5000 a on te MOLIO da mu daš malo više kada si video da nema zainteresovanih ti kao odustao jer se sigudno preko noči pokvario i oni su ga sigurno preko noći rasturili kako te više ne mrzi da pišeš takve gluposti pa sam prvo pročitaj šta si napisao u predhodna tri svoja posta pa zaključi kakve nelogičnosti pišeš kod nas 577 košta više od 5000 koje si ti nudio za fenda i na osnovu čega si ti nudio 5000 ako je traktor strava kako si rekao pa sigurno na osnovu toga što je traktor u delovima ali kada si se preračunao koliko košta ne CARINA nego popravka +carina e to ti se neisplati
 
Da eto vidis kako si me provalio. Mlo si pomesao to sto si procitao ali nema veze naj bitnije da si ti mene prpvalio.Bravo jos jednom.
 
ma sve to oko traktora je OK.nego mene stalno interesuje kako se ti tamo sa njima sporazumevas kad te mi jedva razumemo na srpskom jeziku:haha:
jos kad kazes za njih ;seljak; umirem od smeha
mozda bi trebalo da ti otvorimo neku temu pa da to sve imamo na jednom mestu:ppozdrav:
 
Ako se nalazis prozvanim kad spomiljem seljaka onda izvini necu vise. Kazi ti meni jer si uspeo da popravis onaj tvoj traktor. Sto si me zimus molio da ti nadjem delovi za njega?
 
ha,ha nisam te molio nego sam zamolio,nikada nikog nemolim
i dalje nisam popravio traktor jer cu najverovatnije kupiti novi a ovaj cu da prodam na kilo u staro gvozdje,a opet mozda ga popravim jer mi je to jeftinije nego da potrosim 30000-40000e za novi pa da ga dam radniku da radi u njemu

i da,nenalazim se prozvanim jer oduvek se hvalim sa tim da sam seljak ili paor
najgore je sto sam ustvari obicna sofercina u kamionu ali eto i to je neki posao:osmeh:
 
Ja sam dao sve od sebe da ti nadjem delove, ali nisam mogo. Mozda ima u F . Kad budem iso tamo jacu da se raspitsm.
 
miljko nzm jesi video moje pitanje
dobro vece, nisam dugo vremena bio na forumu ali evo sada odgovora
Traktor je kupljen od prvog vlasnika koji ima farmu krava za mleko. Traktor nikada nije radio neke poslove oko obrade zemlje. Radio je kosenje, baliranje, izvlacenje osoke. Pored tog traktora taj farmer ima jos i jedan mali F 260, 312 LSA i jedan veliki od 370konja ali mu ne znam oznaku a star je oko 7-8 godina. Ja sam tog farmera slucajno upoznao i dobro se sa njime sprijateljio. Sin od vlasnika traktora radi u servisu Fendta tako da mi je odradio servisiranje motora, hidraulicne pumpe, promenio sve filtere i ulja (motor, diferencijali, hidraulika, menjac) i kaiseve. Kad je vec sve to radjeno onda je ofarban motor i pozadi gde je kacenje i poluge. Kabina i hauba nisu nikada farbani, ima par flekica ogrebanih unutra u kabini i ne jednom mestu pored dihtunga na soferki malo rdje ali to je to. Farba na felnama je malo popravljana
Nadam se da sam dovoljno objasnio

---------- Poruka napisana u 22:32 ---------- Prethodna poruka je at 22:14 ----------

Sto se ovih informacija oko nabavke masina u Fr tice ima donekle istine da su neke masine tamo povoljnije nego u nekim delovima D ili A. Meni je donekle bio problem jezik ali ono sto vecinu masina u FR cini povoljnim jeste jako velika satnica bez obzira na masinu.FR farmeri obradjuju jako velike povrsine i masine ne satju. Ja sam sa mnogim ljudima pricao sto sa farmerima sto sa serviserima koji kazu da bez obzira na godine ako su masine puno radile a obicno ako imaju veliku satnicu ta satnica se ne pravi nekim laganim radom vec se masine voze muski, da im treba veci remonti. Zbog toga te masine budu privlacne ali se posle relativno kartakog vremena mora dobro intestirati u njih. Moj rodjak je uvezao u zadnjih godinu dana 5 traktora iz FR koji su bili dosta povoljni ali su samo dva radila jednu sezonu bez popravke, ove druge su morali da popravljaju a jednog nisu ni mogli da poprave ili je popravka bila skuplja nego da kupi jos dva druga slicna. Tamo niko ne prodaje tako mlade masine cisto da bi menjao traktor, oni ih otplate zestokim radom za par godina i onda mu se isplati da ih jeftino prodaju danje i da ih ne popravlaju. MF je generalno u istoj klasi sa slicnom opremom jeftiniji od nekih drugih proizvodjaca ne samo u FR. Kad se prica o ceni trebaju se imati na umu i prikljucci na traktoru, hidraulika i stanje guma, da li ima EHR vazdusno sediste, koliko brzina, prednja hidraulika, prednji kardan......
 
Nazad
Vrh