Farovi i svetlece lampe

Smetnje na radiju prave oni mali kalemovi na pločici, i teško mogu da se priguše spolja ::lose::.
Kineski Led čipovi koji se prodaju kod nas u 99% slučajeva, jedino mali COB sa onim malim sočivom na sebi od 1 i 3 Wata imaju približno realnu snagu, a ove kockice što su zalemljene direktno na ploču nemaju ni desetinu deklarisane snage.
Ja sam kupio letos jedan par za probu, i od deklarisanih 48W i 2,6A, far ima pravih 30W i stvarno vuče tih 2,6A, što je odlično, pa sam posle kupio iste takve još 14 komada, i stvarno svetle odlično, samo se treba malo privići na tu boju svetla.
 
Meni se uopšte ne svidjaju ta LED svjetla . Teško mogu da opišem šta mislim ali recimo čini mi se da je to neko "prividno jako svjetlo " a u stvari se ne vidi ništa bolje samo je jak bljesak .
 
Ovi kinezi su uzasni sto se tice tacnosti podatka.
Ali nije mi ni toliko bitno,traje dok traje.
Meni je bitno kuciste da imam pa kasnije po svom da ugradim elektroniku i kvalitetne LED lampice kao sto su Nichia,Epistar,Osram i Cree.
A za svetlost sto daju,to je kolega Momo u pravu, fali kontrast na osnovu halogena.
E tu uskace igranje sa bojom LED lampica, bela, toplo bela itd... difuzorima za njih itd.

Hteo bih ako stignem neki put da ugradim Bluetooth Controller da bi mogao s mobilnim preko aplikacije da kontrolisem jacinu i broj upaljenih led.

Malo SciFi :
Moglo bi cak sta da se izvede kada vozac kombajna nosi VR naocare ili Scanner i na gde okrene glavu tu da se pale svetla dakle gde mu oci gledaju, a jacina svetla da se regulise fokusiranjem svoje iris
 
Poslednja izmena:
Lepo je to preko mob i koje kaki mikrokontroleri ali realno sto komplikovanije vise glavobolje . :ppozdrav:
 
Malo SciFi :
Moglo bi cak sta da se izvede kada vozac kombajna nosi VR naocare ili Scanner i na gde okrene glavu tu da se pale svetla dakle gde mu oci gledaju, a jacina svetla da se regulise fokusiranjem svoje iris

Da li se kroz te naočare vidi pivo? Da li mora da bude zelena ili braon flaša? :osmeh:
 
Da li mogu nekako da "repariram" prednji fenjer (far) od traktora?
Zarđ'o...
Onaj deo što bi trebalo da reflektuje svetlo, a zovedu ga "sočivo"?
Razmišljam da ga premackam "bronzom" kao neko prelazno rešenje dok ne skupim novaca, pa kupim dva čestita prednja fara...
Imate li Vi kakav bolji predlog, dok ne krenem u realizaciju mojega nauma?
Pošto vele da slika govori 1000 reči, evo jednog od farova koji je u "lošijem" stanju od onog suprotnog, a levog...

20171224_162944_1.jpg
 
Da li mogu nekako da "repariram" prednji fenjer (far) od traktora?
Zarđ'o...
Onaj deo što bi trebalo da reflektuje svetlo, a zovedu ga "sočivo"?
Razmišljam da ga premackam "bronzom" kao neko prelazno rešenje dok ne skupim novaca, pa kupim dva čestita prednja fara...
Imate li Vi kakav bolji predlog, dok ne krenem u realizaciju mojega nauma?
Pošto vele da slika govori 1000 reči, evo jednog od farova koji je u "lošijem" stanju od onog suprotnog, a levog...

20171224_162944_1.jpg
Radio sam to na Tamicu pre 20 ak godina i nisam nesto postigao.Svetli cisto zbog policije.Moj ti je predlog ako ne ides cesto nocu u saobracaj kupi 2 led fara po 600 din i stavi.
 
Ja sam imao isti slucaj sa radnim farom pozadi na traktoru. Resio sam tako sto sam uzeo aluminijumsku foliju i izrezao lepo, a zatim pazljivo zalepio. Pazio sam da se ne prelama i ne naguzva prilikom lepljenja, mada ipak mora malo. Ja taj far slabo koristim pa mi i nije toliko bitno kako svetli, ali mogu reci da nije uopste lose.
 
Da li mogu nekako da "repariram" prednji fenjer (far) od traktora?
Zarđ'o...
Onaj deo što bi trebalo da reflektuje svetlo, a zovedu ga "sočivo"?
Razmišljam da ga premackam "bronzom" kao neko prelazno rešenje dok ne skupim novaca, pa kupim dva čestita prednja fara...
Imate li Vi kakav bolji predlog, dok ne krenem u realizaciju mojega nauma?
Pošto vele da slika govori 1000 reči, evo jednog od farova koji je u "lošijem" stanju od onog suprotnog, a levog...

20171224_162944_1.jpg
Ima kolega.
Stari dobro ocistis i sa Chrom / Krom lackom naspricas. Vazno je da uradis proceduru tacno po propisu na spreju.

Evo i linka:
http://www.velog.rs/specijalni_lak__sprej/cosmoslac_effect_chrome_450__400ml__hrom_efekat-798
 
Ja sam kupio candy colorspray,nikl nijansa...i kao prelazno resenje nije bilo lose...najvise je znacilo sto sam far oprao iznutra..al svakako novi far je die beste..

- - - - - - - - - -

Na isti fazon ko sfo je i kardan okacio na linku..
 
Kakva ti je to "kuhinjska folija" ?:sta:
Slabo navraćam na tu stranu....::sramota::

- - - - - - - - - -

Ovo hromiranje-niklovanje nije loša ideja...::super::
Iimam i nekog Tomosa T12 a i APN-ca gde je potrebno izvršiti sličnu intervenciju na faru, ali je tamo kupovina drugog prosto-naprosto, nemoguća, novi su ŽNJ kvalitet PRC Kina, i ne dolazi u obzir...
Ima požutim od muke....:haha:
 
OK-et, probaću foliju ko što Aca i Ti predlažete, pa ako mi se ne svidi, onda kupovina spreja, kao neko (malo) trajnije rešenje, i na kraju kupovina novih, nadam se, kvalitetnih...
Hvala svima na predlozima...:ppozdrav:
 
Taj hrom lak je daleko od hroma.Nesto kao svetlo siva nista vise.Za hromiranje nemoj da pitas jer je skuplje od fara a,i trazi strogo ravnu povrsinu.Tj tu gde je bila rdja tu ce prelamati svetlost far pa nece sijati lepo.I dalje ti je najpovoljnija solucija 2 Led a po 600 din.
 
Dobrodol imam ja dva fara od traktora, nisu takvi manji su, msm da su od ferge, ako ti odgovaraju daću ti ih u zajam, a ako se dogovorimo:osmeh::osmeh:, pokloniću ih ti.
 
OK-et, probaću foliju ko što Aca i Ti predlažete, pa ako mi se ne svidi, onda kupovina spreja, kao neko (malo) trajnije rešenje, i na kraju kupovina novih, nadam se, kvalitetnih...
Hvala svima na predlozima...:ppozdrav:

Ja sam sebi sređivao na starom rusu isto stanje kao kod tebe,batali folije i hrom, kupi beli sprej metalik obavezno (sjajni) 350 din košta.Dobro išmirglaj finom šmirglom.I ceo far ofarbaj ,dva puta pređi .Sijaju kao i novi, provereno,slikaću ti po noći moje da vidiš kako izgleda.
 
Nazad
Vrh