Farovi i svetlece lampe

Imam ja ovakve, nisam ih jos montirao. Navodno 27W (oko 200W svetla), ali mislim da ne mogu da zamene halogenke. Iako sam uzeo "work light" snop bacanja svetla je suvise uzan. Meli licno smeta boja svetla (neka metalno plavicasta) i sto ne mozes pogledati prema LED koliko bode oci.
U poredjenju sa h3 ruskim okruglim radnim farom(kineski sa vasara,najlona) koji prodaju po 1000 dinara/komad,koja je razlika u svetlosti-koju daljinu postize,povrsinu obasjava?
 
@srdjan7: Montirao sam ih pre 2-3 nedelje, ali nikako da stignem da uslikam.

Moram da se malo demantujem, svetle za sve novce. Snop ima centar, ali je mnogo manje vidljiv nego kod prednjih farova. Namestio sam da bacaju jedno 15tak u sirinu i 30tak u daljinu. Ne mogu da napravim direktno poredjenje sa okruglim H3 jer ih nemam, ali mi se cini da ove sto sam video cetvrtaste H3 (kinezi) u centru sijaju jace a na krajevima dosta slabije. LED "slabije" sija u sredini, ali je opadanje svetla ka krajevima postepeno.
 
@srdjan7: Montirao sam ih pre 2-3 nedelje, ali nikako da stignem da uslikam.

Moram da se malo demantujem, svetle za sve novce. Snop ima centar, ali je mnogo manje vidljiv nego kod prednjih farova. Namestio sam da bacaju jedno 15tak u sirinu i 30tak u daljinu. Ne mogu da napravim direktno poredjenje sa okruglim H3 jer ih nemam, ali mi se cini da ove sto sam video cetvrtaste H3 (kinezi) u centru sijaju jace a na krajevima dosta slabije. LED "slabije" sija u sredini, ali je opadanje svetla ka krajevima postepeno.
Da probamo...
2repikl.jpg
 
Ja sam takva cetiri fara dobio od kuma, on kupio za nekog dzipa hteo da pravi off-road pa odustao i dao meni, sijaju lepo, ali nista preterano!
 
http://www.kupujemprodajem.com/radni-far-MAN-ili-rikverc-svetlo-30135694-oglas.htm?filter_id=760
Evo dobrih farova, ali i dobra cena. Jedino sto je sijalica 24V, ali moze da se ubaci i od 12V
Ja sam pocetkom godine u Juselu kupio one najjeftinije Indijske za oko 500din po komadu. Jos ih nisam namontirao, ali lepo sijaju. Jedino ne znam kako rasipaju svetlost
Skupo...a i pored nove(fantasticne)led rasvete,obicni farovi ce brzo zavrsiti karijeru...
 
Ima u Subotici u jednoj prodavnici, ali sam zaboravio kako se zove. Prodaju traktorsku i kamionsku elektriku, imaju i sajt. Tamo su farovi duplo jeftiniji nego u ovlašćenim prodavnicama...
 
Imam i ja, znam kako sijaju, zato takve i gledam. U Vesaxx su oko 4400din. Imaju sve Hella, trebalo bi da je org. u pitanju.
@bikacan al si mi i pomogao
Da nije BM Božić radnja u pitanju, vidim da imaju i u Subotici?
 
Poslednja izmena:
Pitaću kolegu u ponedeljak ako ne zaboravim. On je kupio pravougaone Heline za dvadesetak evra komad.
 
Treba mi far-plafon lampa za kabinu na IMT 539, onaj gde se pali pomocu stifne koja se klati levo-desno, gde to ima da se uzme?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh