Farovi i svetlece lampe

ne verujem da baš običan ford dizel ima tu amreražu
ja sam uzeo od renoa 21 dizel i ima 70A i kad upalim sva svetla 4 x H4 + 3 x H3+pozicije kontrolne lampe... na leru ampermetar ide u minus
 
juce u prodavnici kupio dva vesemova fara za napred na ursusu,cena mu je 1350 dinara po komadu bez sijalice,ni sam stigao danas da slikam kako izgledaju nadam se da cu stici uskoro i to da odradim pa da ih postavim ovde,nego jedno pitanje,koje sijalice najbolje da stavim u njih da sto jace sijaju,sto bi se reklo za sve pare:haha:,do sad sam isao polu corav a sad bi da progledam momentalno na siroko:ideja:
 
Ima ih u prodavnicama auto delova i na benzinskim pumpama (stranim). Cenu sam zaboravio, imam ih na autu vec 5-6 godina. Potrazi na guglu.
 
Hellu sa ojačanim vlaknima.Jačinu sami izaberite ali neka bude ispod 100 jer su te prejake i hoće da tope sve redom.
 

evo i mojih svetala na 558.ovo su farovi iz jusela oni turski ili indijski nisam siguran.odradili su dobar posao samo sam sijalice promenio.napred su pravougaoni sijaju u liniju(vidi se na zidu) a pozadi kockasti radni(šire svetlo na sve strane).
moraću da povećam alternator jer je na njemu sada od zastave onaj od 33A i na leru mi ode u - ampermetar malo
 
@maticu ne mogu nigde da nadjem ove helline sa ojacanim vlaknima svud mi nude standardne oko 50-60 vati kakve su one,mislim kako su se pokazale u praksi
 
Meni je postala navika da ispod svake lampe, osim prednjih farova, između lima i samog kućišta lampe isečem i ubacim parče gume od 2mm taman toliko da je manje površine od same lampe i nikada ne stežem poklopce do kraja nego samo da drže i da nisu pretegnuti i prenapregnuti. Duže drže i ne ispucaju od vibracija tako brzo.
 
Xenon farove možeš staviti samo ako kupiš komplet set , znači sijalice i trafoe. Imaš sada veliki izbor jer to kinezi rade kao dodatnu opremu za auta . Set je sa sijalicama zavisno koje su bile u farovima , znači H1,H7 ili H4 , neznam dali postoji xenon set za sijalice R2 . Trafoi su obavezni jer xenon radi na 1500v i više napona . Cijene su 50e pa naviše za set 2 sijalice i trafoi .
 
Nazad
Vrh