facelija

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.646
Mene u vezi facelije interesuje da li ona mora da se seje svake godine ili će možda da to seme koje opadne ove godine da nikne sledeće u proleće? Ako je kao korov onda bi trebalo da se tako i razmnožava i da tako i napreduje. Bilo bi dobro da rađa samostalno onda bi posejao jednom u voćnjak i u nekom trenutku bi ona nadvladala divlji sirak.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.810
Dobra ti je ideja samo pod uslovom da preživi zimu.Ovo vreme nije preživelo sve što je iznad zemlje na proleće javim da li niče nešto novo.

Prolaznik

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2012
Poruka
94
Iskustva - nemam gotovo nikakva. Kupio Juliju od proizvodjaca iz Ruskog sela kod Kikinde. Nikla, cvetala malo posle bagrema ali ona kisa I hladnoca prosle godine I od meda nista. Pokosimo je, njiva ostala kad ono opet krenula I u oktobru pcele imale neplaniranu pasu za zimu. Lete na nju kao lude.
Iz firme iz Cacka kupio sam 5 kg nove sorte Balo. Rekose mi sa Polj.faxa da je ta nova sorta odlicna. Ima li ko konkretna iskustva - posejao, cvetala I vrcao med ili ne?

Prolaznik

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2012
Poruka
94
Inace, da se ,,pohvalim``. Narucio sam iz Cacka ,,sertifikovano`` seme , lepo upakovano I sl. U pitanju je nova sorta Balo.
Sve pohvale za nju, bla bla....u semenu su bile neobicne semenke krupnije, rekao mi traktorista tek posle setve....uglavnom imam I ,,pride``.
Neku novu biljku koja zasigurno nije facelija. Pretpostavljam da je neka korovcina, kad stignem uslikacu...pozz

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.233
Jel kombajnirao ko faceliju?
Trebao bih ovih dana da je radim,vidim da je kao detelina,pa me interesuje na koliko idu obrtaji doba??

jan

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2010
Poruka
184
Ja sam radio na 1000 obrtaja ,zatvoren vetar,zatvorena sita korpa otorena na 5 rupi zmaj 142
(oprskana desikatorom)

Prolaznik

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2012
Poruka
94
Ja odustajem od nje. Kako zemlje oko kosnica imam dovoljno, sejem uljanu repicu I suncokret. A u pm I facelija.

Prolaznik

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2012
Poruka
94
Bolje posej nesto drugo. Lepa biljka, lepo cveta. Pcele kao lude na nju. Efekat u kosnici cista nula.

Vrh