Elektronska kontrola setve

Taj iz Opova je lazovcina i prevarant... on kupuje iz kovacice gde to sve naprave pravi elektricari a on sad preprodaje i ugradjue na masine. Znam ljude iz Kovacice jer sam licno kupio dve kontrole i skroz korektni ljudi tjs majstori.
 
Meni stigla Agroelektronikina kontrola pre par dana. Jel ima neko sliku kako je razvukao kablove i gde je postavio glavnu kutiju na Nodet/Olt sejalicama ? Cisto da imam neku ideju za postavljanje
454702fa06c43f909d69d6ca263991d0.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Taj iz Opova je lazovcina i prevarant... on kupuje iz kovacice gde to sve naprave pravi elektricari a on sad preprodaje i ugradjue na masine. Znam ljude iz Kovacice jer sam licno kupio dve kontrole i skroz korektni ljudi tjs majstori.
I meni bilo čudno što traži 500e a,na prvi pogled ista,još piše H&l ali,navodno poboljšana sa više funkcija...
 
To je besplatni softver. Postoji sajt koji je samo o tome. Preseljen sa starog sajta.
Softver se moze skinuti sa https://github.com/farmerbriantee/AgOpenGPS/releases
Radi pod windows , kako komunicira sa arduinom nano preko USB-a ali je serijska veza u pitanju treba drajver za FTDI232 ili CH 340 zavisno kakv cip je na arduino nano , jeftini klonovi su sa CH 340 . Drajveri su besplatni , WIN10 mislim da ima u sebi vec drajver ili skida automatski sa neta.

Program za vanjsku elektroniku je na ovom linku , tu je i fajl za izradu PCB i ostalo. https://github.com/farmerbriantee/AgOpenGPS

Ako imate neravan teren i vozite bocno treba imati i jos neke module , vrlo jeftino i pozeljno elektronski kompas. I normalno elektroniku sa nekim GPS u-blox cipom ili slicno i normalno bazu. Agopengps nece da radi bez korekcije signala , odnosno ne radi autopilot.

Ostala elektronika
elektronski kompas https://learn.adafruit.com/adafruit-bno055-absolute-orientation-sensor/overview

sensor nagiba traktora (nije obavezan ako nema bocnih nagiba) https://learn.adafruit.com/adafruit-mma8451-accelerometer-breakout

i anologno digitalni konvertor za ocitavanje kuta upravljackih kotaca https://www.adafruit.com/product/1085

I arduino nano , sve postoji na ebayu i kosta komad nekoliko eura , gps je druga prica.

Potrebna proto ploca i moze se sve manualno pospajati lemilicom ili naruciti PCB i polemiti.

Nisam jos nista radio sa traktorom jer ubacujem orbitrol pa ce biti do proljeca , i pokusacu da napravim bez onog vanjskog motora na upravljacu vec sa 2 orbitrola, ovaj drugi pokrece servo motor preko reduktora , sve je nabavljeno ali treba i mehanicki da mi napravi redukciju sa tog malog reduktora na orbitrol za autopilota. Proporcionalni hidraulicki danfoss ventil sa orbitrolom kosta oko 1500E , to mi je preskupo , to vec ugradjuju u nove traktore i potrebno je samo prikljuciti elektroniku sa GPS-a.

Kako su oba orbitrola sa otvorenim centrom i bez reakcije treba da rade serijski sa jednim cilindrom bez problema.

GPS i tablet sam testirao u trazenju medja tako da to radi i to vrlo precizno.

Postoje snimci na youtubu.Ovaj sa snimka je to malo zakomplikovao jer radi sa WIFI bezicno laptop ,elektronika za autopilota.

Evo jedan snimak

Kako izgleda sastavljena PCB ako radite na taj nacin

A ovo je link za novi sajt samo za agopengps

Kolega, raspisi se o ovome malo u temi o navigaciji, kako napredujes, koliko te je sve to koštalo, vremenski i novčano itd. I na kraju kad završis kako si zadovoljan kako funkcioniše.
Mogu I moderatori par ovih postova da prebace imu odg. temu.
 
Meni stigla Agroelektronikina kontrola pre par dana. Jel ima neko sliku kako je razvukao kablove i gde je postavio glavnu kutiju na Nodet/Olt sejalicama ? Cisto da imam neku ideju za postavljanje

ja sam razvukao pored kardančića na bateriji,preko creva do turbine gde sam zakačio centralu,onda preko toplinga do kabine..pusti mi broj u pp da ti pošaljen slike na viber

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Djurica iz Padine? Jako lose iskustvo sa njim. Radio je za Agrostandard i pustao HMS sejalice u rad,ja kada sam uzeo sejalicu ubedi me on da uzmem od njih kompijuter ,taj je bolji,ovaj turski ne valja,i da doplatim jos 200 evra. Reko ok,sejalicu dobijem krajem jula,prodje avgust,prodje septembar dolazi setva zita a njega nema ni kompijutera. Na kraju kada sam popizdeo i zvao firmu,dolazi on i donosi turski komp ,ja besan reko gde je onaj tvoj ,kad ce on nije jos gotov . Tu mi pukne film ,da mi vrati 200 evra,on nema ,na kraju uzmem od Agrostandarda rasipac i oni mi uracunaju tih 200 evra. Djurica lazov ,od mene toliko
 
Jedino da sam ja nešto pogrešno razumeo da je iz Opova.Priča,melje kao stari mlin ne mogu pohvatati šta sve ispriča.
Inače kontrola setve H&l kod njega košta 500e(navodno poboljšana verzija),dok je kod ovih u Kovačici ta ista 380!
Znači osoba za izbegavanje.
 
Koju elektronsku kontrolu setve da uzmem za pneumatsku cetvororednu sejalicu ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Malo nevezano za samu temu kontrole setve,danas sam se cuo sa Djuricom iz Padine ,i resili smo neke nesuglasice koje smo imali i o kojima sam ja pisao,objasnio mi covek iz kojih razloga se ogresio o mene sto se tice njegovog obecanja za narucenu kontrolu setve,i ja mu se javno izvinjavam sto sam ga nazvao lazovom i osobom za izbizbegavanje. Ocigledno je trebao biti iskreniji prema meni i reci mi otvoreno sa kakvim se problemima suocavao u toku izrade same kontrole setve,kao i da istu ne moze da mi obezbedi na vreme kada je obecao. Od mene toliko
 
Nazad
Vrh